Co jest ważne przy wyborze dmuchawy do liści?

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy zakupie dmuchawy do liści. Należy wziąć pod uwagę rodzaj przestrzeni, w której planujemy używać dmuchawy. Podczas gdy większość dmuchaw do liści jest po prostu zaprojektowana do dmuchania liści, niektóre są cichsze niż inne i są nawet wykonane dla mniejszych przestrzeni. Ponadto niektóre modele są przeznaczone do kompostowania liści i mulczu. Która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Przed zakupem dmuchawy do liści, należy rozważyć, ile mocy potrzebujesz i czy będziesz go używać dużo, czy nie. Następnie powinieneś rozważyć, ile czasu pracy będziesz potrzebował. Jeśli planujesz używać dmuchawy głównie na zewnątrz, możesz rozważyć model zasilany bateriami. Na koniec powinieneś rozważyć poziom hałasu. Niektóre dmuchawy do liści mogą być głośne, więc ważne jest, aby rozważyć tolerancję sąsiedztwa.

Prędkość powietrza i stopa sześcienna na minutę (CFM) rating są ważnymi czynnikami do rozważenia przy zakupie dmuchawy do liści. Wyższa prędkość powietrza nie oznacza lepszej mocy dmuchania liści, ale oznacza szybsze powietrze wychodzące z beczki. A to nie musi oznaczać, że więcej pracy zostanie wykonane. Wyższa ocena CFM jest ważniejsza, ponieważ wskazuje, ile powietrza dmuchawa porusza.

Modele zasilane bateriami zwykle mają dłuższy czas pracy niż ich odpowiedniki zasilane gazem. Dmuchawy zasilane gazem mają czas pracy, ale trudno wiedzieć, jak długo będą działać, jeśli bateria się skończy. Natomiast czas pracy akumulatora jest stosunkowo stały. Typowy czas pracy wynosi od 30 minut do godziny. Warto rozważyć ładowarki do akumulatorów i dodatkowe akumulatory na wypadek sytuacji awaryjnych.

Bezprzewodowe dmuchawy do liści są łatwe w manewrowaniu. Są lekkie i wygodne w użyciu, ale nie są tak potężne jak dmuchawy zasilane gazem i mogą osiągnąć tylko niewielki obszar. Jeśli jednak chcesz oczyścić niewielki obszar, bezprzewodowa dmuchawa elektryczna może być idealnym wyborem. Modele te mogą łatwo pokryć do 150 stóp przestrzeni i są często droższe niż ich odpowiedniki gazowe.

Poziomy hałasu dmuchaw do liści mogą wpływać na podejmowanie decyzji. Pamiętaj, że jeśli mieszkasz w społeczności, gdzie dmuchanie liści jest zabronione, Twoi sąsiedzi mogą narzekać. Dmuchawy do liści są głośne, więc należy rozważyć zakup takiego, który ma bardziej miękki poziom hałasu, aby nie obudzić sąsiadów. Poziomy decybeli są równoważne z głośnością. Upewnij się, że dmuchawa spełnia wymagania dotyczące hałasu obowiązujące w miejscu, w którym planujesz ją używać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane