Czym jest płyta gazowa Inox?

Kiedy chcesz wiedzieć więcej o tym, czym jest płyta gazowa inox, powinieneś zacząć od przyjrzenia się cechom płyt gazowych inox. Generalnie, płyty te mają automatyczny zapłon, co oznacza, że gaz zacznie się zapalać automatycznie, gdy tylko urządzenie zostanie włączone. Jeśli wolisz zapłon ręczny, musisz przytrzymać pokrętło sterujące lub osobny przycisk zapłonu.

Płyty grzewcze z pochyleniem do góry są łatwe w instalacji, ponieważ wystarczy umieścić je na blacie i zabezpieczyć tylny zawias. Nie wymagają one wiercenia w blacie, a zamiast tego wymagają jedynie wykonania małego otworu do podłączenia połączenia elektryczno-gazowego. Ponadto można je częściowo podnieść, co ułatwia czyszczenie. Najmniejsze modele wykonane są z korpusów ze stali nierdzewnej o grubości pięciu centymetrów z palnikami gazowymi i żeliwnymi wspornikami patelni.

To, co sprawia, że płyty gazowe są tak wspaniałe, to ich reaktywność. Szybko reagują na zmiany ciepła, dzięki czemu można szybko kontrolować wrzące patelnie lub płonące potrawy. Urządzenia te nie muszą być też drogie. Posiadają również wizualny przewodnik po płomieniu, co ułatwia kontrolę temperatury gotowania. Płyty gazowe Inox są dostępne w kilku rozmiarach i stylach, co pozwala na wybór wielkości palników i patelni.

Płyta gazowa Smeg 73 cm ma niestandardowy układ. Oferuje dużą przestrzeń do gotowania, dzięki pięciu palnikom. Jednym z palników jest palnik wok o mocy 5kW, który dostarcza intensywnego ciepła. Zajmuje on jedną trzecią całej płyty i jest przeznaczony do umieszczania dużych patelni. Ten typ płyty jest łatwy do czyszczenia i ma elegancki, nowoczesny wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane