Jak prawidłowo załadować ekspres do kawy

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas ładowania ekspresu do kawy. Większość ekspresów do kawy ma maksymalną pojemność, więc użycie dużej ilości kawy w stosunku do wody może spowodować gorzki i zbyt mocny smak. Powinieneś trzymać się standardowych proporcji, zamiast próbować osiągnąć pożądany smak podobny do espresso. Aby prawidłowo załadować ekspres, upewnij się, że koszyk na fusy i komora na wodę są wyłożone i mocno przykręcone. Jeśli na starcie pojawi się opór, może to być spowodowane tym, że Twoje gwinty nie są wyrównane.

Aby prawidłowo załadować ekspres, musisz upewnić się, że zbiornik wody jest pełny, a poziomy max i min są ustawione. Jeśli zbiornik wody jest zbyt niski lub zbyt wysoki, możesz wlać gorącą wodę do kubka, aby go ogrzać. Kiedy jesteś gotowy do załadowania kapsułki z kawą, musisz upewnić się, że dźwignia działa. Jeśli nie jest, należy wezwać technika lub zasięgnąć profesjonalnej porady.

Aby odkamienić i wyczyścić ekspres do kawy, można dodać boraks. Możesz znaleźć boraks w dziale pralni w supermarketach lub online. Gdy już to zrobisz, dodaj jedną łyżkę stołową boraksu do zbiornika wody i pozwól mu usiąść na 30 minut przed dodaniem większej ilości wody. Aby wyczyścić maszynę bez użycia boraksu, możesz również użyć zwykłego 3% nadtlenku wodoru zamiast octu. Ocet i sok z cytryny pozbędą się wszelkich pozostałości, które pozostały w urządzeniu.

Przed załadowaniem ekspresu do kawy należy upewnić się, że zainstalowano kosz na filtr. Zbiornik wody znajduje się zazwyczaj z tyłu ekspresu. Upewnij się, że jest on napełniony do minimalnego i maksymalnego poziomu, ale nie napełniaj go bardziej niż wskazano. Zbiornik wody może mieć lampkę kontrolną lub dźwięk, który powiadomi Cię, gdy woda się zagotuje. Po udanym załadowaniu wody będziesz gotowy do korzystania z ekspresu do kawy.

Przed nalaniem kawy należy poczekać, aż zostanie ona całkowicie zaparzona. W dolnej komorze ekspresu do kawy mogą znajdować się resztki wody. Wyrzuć papierowe filtry zaraz po zakończeniu parzenia. Fusy z kawy w ekspresie mogą wpłynąć na smak kawy i sprawić, że kolejna filiżanka będzie gorzka i zbyt mocna. Aby uniknąć tego problemu, możesz użyć papierowego ręcznika, aby oprzeć zaparzacz na boku, co zapobiegnie jego rozlaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane