Gdzie zacząć demontaż płyty gazowej

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć demontaż płyty gazowej, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest odłączenie urządzenia od zasilania i zakręcenie gazu na zaworze. Zapewni to brak przepływu gazu przez urządzenie podczas demontażu. Następnie należy wykonać poniższe kroki, aby zdemontować płytę gazową. Tutaj zbadamy niektóre z najczęstszych problemów i wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Gałki są utrzymywane w miejscu przez tarcie. Ważne jest, aby upewnić się, że uszczelki pod spodem są na miejscu przed próbą usunięcia gałek. Smar może sprawić, że gałki te będą szczególnie trudne do usunięcia. Konieczne może być również użycie smaru penetrującego i szczypiec do zdejmowania uporczywych pokręteł. Po zdjęciu pokręteł należy sprawdzić piec gazowy pod względem bezpieczeństwa.

Głowice palników i zawór gazowy znajdują się wewnątrz pieca gazowego. Aby je wyczyścić, należy wyłączyć zawór gazu. Aby wyjąć głowice palników, należy zdjąć ceramiczne nakładki. Możesz je wyszorować spinaczem do papieru lub szczoteczką do zębów, aby usunąć resztki jedzenia. Jeśli znajdziesz jakieś zatory, możesz użyć octu, aby je usunąć. Możesz również użyć spinacza do papieru, aby oczyścić otwory portów.

Moduł iskrowy jest kolejnym częstym problemem i może powodować ciągłe klikanie. Znajduje się on za każdym pokrętłem sterującym na palniku gazowym i jest najtrudniejszy do wymiany. Jeśli iskra odbija się w sposób ciągły, elektroda iskrowa może być niesprawna. Aby uzyskać do niej dostęp, trzeba zdemontować palnik gazowy. Na szczęście Fred’s Appliance Academy dostarczyła pomocną wskazówkę dotyczącą wymiany elektrody iskrowej.

Po odłączeniu zasilania gazowego, następną rzeczą do zrobienia jest odłączenie przewodów mocujących palniki do piekarnika. Jeśli pracujesz na gazowym zakresie, najlepiej jest odciąć dopływ gazu przed demontażem piekarnika. Następnie należy zdjąć nakładki na palniki, ruszty i podstawy. Może być konieczne odkręcenie niektórych śrub, aby usunąć podstawę. Piekarnik można otworzyć za pomocą dużego kija lub tyczki. Po wyjęciu palników można wcisnąć zapalarkę do komory pod piekarnikiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane