Czy Twój ekspres do kawy może się zapalić?

Niezależnie od tego, jakiej marki ekspresu do kawy używasz, zawsze istnieje szansa, że może on poparzyć Ciebie – lub kogoś innego. Jest to powszechny problem z ekspresami do kawy Keurig i istnieje wiele przypadków, w których konsumenci zostali poszkodowani przez gorącą kawę. Jedna ze spraw dotyczyła klienta McDonald’s, który przypadkowo wylał na siebie gorącą kawę podczas jazdy samochodem do domu, co było wynikiem wadliwego ekspresu Keurig. Ten klient pozwał firmę za zaniedbanie i ostatecznie otrzymał ugodę.

Inną możliwą przyczyną poparzenia kawą jest użycie brudnych fusów z kawy. Mogą one spowodować, że ekspres do kawy stanie się niezwykle gorący, a Ty zostaniesz powitany spalonym smakiem. Jeśli to zauważyłeś, możesz spróbować różnych metod parzenia lub mielenia, aż znajdziesz odpowiednią równowagę. Ciemno palone ziarna mają tendencję do łatwego przypalania się, więc lepiej jest używać jasno palonych ziaren. W przeciwnym razie możesz zostać z okropnie smakującą kawą.

Ciepło z kawy może zniszczyć niektóre rodzaje tworzyw sztucznych. Jeśli kiedykolwiek miałeś ekspres do kawy z plastikowym korpusem, zrozumiesz, jak drażniący jest ten zapach. Ale najgorszy scenariusz to taki, że sam plastikowy ekspres do kawy rzeczywiście się pali. Dzieje się tak, gdy fusy z kawy – lub osad – zostają uwięzione w urządzeniu. Ciepło z kawy w końcu spali fusy, powodując nieprzyjemny aromat.

Wadliwy element elektryczny może również spowodować zapalenie się ekspresu do kawy. Nie jest rzadkością, że starsze ekspresy do kawy mogą się zapalić, ponieważ ich części zużywają się, są pokryte brudem i są mniej trwałe. Na szczęście nowsze ekspresy do kawy są wyposażone w automatyczne wyłączanie, co chroni przed przypadkowym poparzeniem. Ale nawet jeśli ekspres do kawy nie zapali się, nadal będziesz musiał podjąć kroki, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia elektrycznego.

Innym częstym problemem jest spalona kawa. Możesz spróbować ją wyczyścić, przemywając płytę grzejną wodą lub sodą oczyszczoną. Możesz również użyć octu, aby usunąć uporczywe plamy. Jeśli to nie zadziała, możesz również użyć niestrzępiącej się szmatki. Jeśli nie jesteś pewien, wilgotna ściereczka bez kłaczków będzie działać równie dobrze. Pasta z sody oczyszczonej podniesie uporczywe plamy.

Powód musi udowodnić, że kawa była serwowana w temperaturze, która przekroczyła standard lub rozsądny poziom. Po prostu serwowanie kawy w temperaturze poniżej tego zakresu nie wystarczy, aby udowodnić, że maszyna była wadliwa. Powód musi również wykazać, że kawa miała wyższą temperaturę niż powinna. Jeśli powód jest w stanie to wykazać, może prawdopodobnie pozwać producenta za zaniedbanie i odszkodowanie. Jeśli kawa nie była wystarczająco gorąca, ekspres do kawy jest prawdopodobnie przyczyną oparzenia.

Niekiedy przyczyną spalonego smaku jest tak prosta jak niewłaściwe zmielenie. Jeśli nie podbijesz odpowiednio ziaren kawy, mogą one nie być w stanie skutecznie przedostać się przez mielenie. Jeśli nie podbijesz prawidłowo ziaren kawy, kawa będzie zbyt gęsta, aby woda mogła przez nią przejść, co spowoduje gorzki lub spalony smak. W takim przypadku należy rozważyć wymianę ekspresu na nowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane