Jak często wymieniać filtry w ekspresie do kawy

Jak często wymieniać filtry w ekspresie do kawy to pytanie, które może Cię zastanawiać. Większość ekspresów do kawy posiada standardowy zestaw filtrów, które należy czyścić i wymieniać w miarę potrzeb. Jest to szczególnie ważne w regionach, gdzie woda jest wyjątkowo twarda. Większość producentów produkuje filtry, które wytrzymują od 1,5 do 3 miesięcy. Żywotność filtra będzie również zależeć od ilości wody, którą używasz.

Chociaż filtry papierowe nie są uważane za trwałe, mogą być ponownie wykorzystane do trzech lub czterech razy, zanim zaczną się degradować. Jeśli nie zamierzasz wielokrotnie używać filtra do kawy, zawsze możesz go wyrzucić i zachować w swoich śmieciach. Możesz również wykorzystać zużyte fusy z kawy do zasilenia swojego ogrodu. Aby pozbyć się zużytych fusów z kawy, po prostu opróżnij pojemnik do śmieci lub pojemnika na kompost. Pamiętaj, aby wyjąć filtr bez rozdzierania go. Po wyjęciu umieść go płasko na ręczniku papierowym i pozwól mu wyschnąć przez 24 godziny przed wyrzuceniem.

Po wyczyszczeniu ekspresu do kawy musisz upewnić się, że filtr wody został usunięty ze zbiornika. Jeśli konsystencja mleka nie była idealna, nadszedł czas na wyczyszczenie systemu mlecznego. Aby to zrobić, dokładnie przepłucz go ręcznie. Gdy już to zrobisz, włóż nowy filtr do uchwytu filtra. Gdy uchwyt filtra jest czysty i prawidłowo włożony, możesz używać ekspresu przez kolejne dwa miesiące. Aby ekspres funkcjonował jak najlepiej, należy również zainwestować w ręcznik z mikrofibry, który zapobiegnie zatykaniu ekspresu przez rozlane płyny.

Ekspresy do kawy marki Keurig wymagają również rutynowej konserwacji. Filtry węglowe powinny być wymieniane co dwa miesiące lub co 60 galonów wody. Jeśli używasz ekspresu regularnie, powinieneś wymieniać filtr co dwa miesiące. Nowy filtr węglowy jest wypełniony luźnym pyłem węglowym. Ważne jest, aby dokładnie oczyścić filtr przed zainstalowaniem go w urządzeniu, ponieważ nowy filtr może zawierać pozostałości po wcześniej używanym węglu drzewnym. Czyść filtry regularnie, aby utrzymać je w dobrym stanie.

Po wyczyszczeniu ekspresu do kawy należy wyrzucić zużyte fusy i wyczyścić części gorącą wodą. Aby to zrobić, weź śrubokręt i delikatnie wyczyść pręt tłoka. Następnie należy przetrzeć miękką szmatką tłoczek i wylewkę. Na koniec należy przepłukać prasę francuską gorącą wodą i roztworem czyszczącym, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła. To zapewni, że ekspres do kawy będzie nadal działał prawidłowo.

Czy używasz filtra czy filtra węglowego, powinieneś wziąć pod uwagę twardość swojej wody. Twardość wody to jakość wody w Twoim domu. Zawiera ona śladowe minerały, które mogą powodować osadzanie się kamienia w ekspresie do kawy. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się ekspres do kawy Cuisinart lub ekspres do kawy Braun. A jeśli mieszkasz w miejscu o niskim poziomie twardości, powinieneś rozważyć specjalny filtr przeznaczony do Twojego domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane