Dlaczego odkurzacz jest zatkany?

Jeśli chcesz, aby silnik odkurzacza działał, powinieneś sprawdzić, czy wąż ssący nie jest zatkany. Może się okazać, że jakiś zator zablokował wąż. Aby go usunąć, wystarczy zdjąć główny wąż i oczyścić go. Jeśli to nie rozwiąże problemu, można wyczyścić również dolny wąż. Upewnij się, że dokładnie wyczyścisz zatkany wąż przed próbą ponownego użycia odkurzacza.

Innym sposobem na sprawdzenie węża pod kątem zatkania jest przytrzymanie węża do światła, aby zobaczyć, co go zatyka. Jeśli jest przezroczysty, zator jest w dolnej części węża, więc można go zobaczyć, jeśli jest zablokowany. Jeśli wąż jest nieprzezroczysty, ostre przedmioty mogą się przez niego przedrzeć, wpływając na ssanie. Jeśli soda oczyszczona lub ocet nie są skuteczne, użyj sproszkowanego detergentu do prania i gorącej wody. Upewnij się, że odłączasz odkurzacz przed pracą nad nim.

Jeśli próbowałeś różnych metod czyszczenia, najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest zablokowany wąż. Podczas czyszczenia węża, powinieneś wyjąć wszystkie filtry z odkurzacza. Sprawdź, czy nie ma żadnych rozdarć lub innych uszkodzeń. Jeśli wąż ma jakieś pęknięcia lub rozdarcia, mogą one wpuszczać powietrze i zmniejszać ssanie. Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną blokady, skontaktuj się z renomowanym serwisem w celu uzyskania pomocy.

Jeśli nie jesteś w stanie zlokalizować zatkania, możesz spróbować zaczepić wąż za pomocą węża hydraulicznego lub taśmy rybackiej elektryka. Jeśli to nie zadziała, możesz użyć miotły, aby wypchnąć blokadę z węża. Bądź delikatny, ponieważ możesz w końcu przebić wąż, co może spowodować trwałe uszkodzenie odkurzacza. Noś rękawice, gdy to robisz, ponieważ znalezienie blokady bez rękawic może być trudne.

W przypadku odkurzacza, możesz również chcieć wypłukać go w wodzie. Wypłucz go dokładnie i pozwól mu wyschnąć przez co najmniej 12 godzin przed ponownym użyciem. Upewnij się, że przed wyjęciem filtra wyłączysz odkurzacz. Kiedy już to zrobisz, następnym krokiem jest wyczyszczenie węża. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób zdjąć przystawkę, zajrzyj do instrukcji obsługi i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Po pierwsze, sprawdź, czy wąż nie jest uszkodzony lub pęknięty. Jeśli tak nie jest, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest wąż. W innych przypadkach zatkany wąż jest spowodowany odkurzaniem dużych kawałków gruzu lub mokrych przedmiotów. Pamiętaj, aby traktować swój odkurzacz z szacunkiem. Jeśli tego nie robisz, być może nie jest to czas na jego wymianę. W ten sposób przywrócisz siłę ssania odkurzacza i zaoszczędzisz pieniądze na nowe urządzenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane