Jaką moc ma domowy odkurzacz?

Rozważenie mocy odkurzacza jest niezbędne podczas zakupów. Siła ssania i objętość powietrza w odkurzaczu domowym określają jego ogólną moc. Oba czynniki są ważne przy sprzątaniu, ale moc ssania jest również mierzona w watach. Moc ssania jest również mierzona w watach. Zazwyczaj wynosi ona od 250 do 450 watów. Co więcej, lżejszy odkurzacz będzie łatwiejszy w obsłudze i manewrowaniu. Co więcej, będzie bardziej zwrotny ze względu na swój mały rozmiar.

Najbardziej podstawową cechą odkurzacza jest moc ssania. Producenci mierzą tę moc bez użycia jakichkolwiek akcesoriów czy przystawek. Jeśli dołączysz filtr HEPA, liczba ta może zostać zmniejszona o 30 procent. Oprócz mocy ssania, moc odkurzacza jest mierzona w przepływie powietrza, który jest pomiarem tego, ile wody może podnieść w calu. Maksymalna moc ssania domowego odkurzacza wynosi około 20 kPa.

Zużycie energii elektrycznej, czyli ampery, to kolejny ważny czynnik do rozważenia przy zakupie domowego odkurzacza. Odkurzacze są zwykle wymienione w watach lub amperach. Ampery reprezentują energię zużywaną przez silnik odkurzacza. Wyższe natężenie prądu nie musi oznaczać większej siły ssania. Niższa wartość amperażu wskazuje, że odkurzacz nie nadaje się do intensywnego odkurzania.

Siła ssania jest bardzo ważną cechą domowego odkurzacza. Odkurzacz z dobrą siłą ssania może zebrać wiele różnych zanieczyszczeń – od piasku z dywanów shaggy po ryż z płytek podłogowych. Odkurzacz z dobrą siłą ssania będzie w stanie wyczyścić wszystkie powierzchnie. Odkurzacz z dużą siłą ssania to także inwestycja w Twój dom. Jeśli chcesz uniknąć zakupu odkurzacza, który jest zbyt mocny, poszukaj takiego, który używa węża próżniowego o dużej pojemności.

Choć moc domowego odkurzacza może się znacznie różnić, większość odkurzaczy zużywa od ośmiu do dwunastu amperów. Przeciętny domowy odkurzacz zużywa około jednego kilowata na godzinę. Liczba ta może być wyższa lub niższa, w zależności od modelu i jego zastosowania. Jeśli jednak chcesz obniżyć koszty użytkowania, powinieneś zdecydować się na model energooszczędny. Jeśli musisz używać swojego odkurzacza przez długi okres czasu, model o wyższej mocy będzie zużywał więcej energii niż typowy odkurzacz domowy.

Poza mocą, należy również zwrócić uwagę na silnik odkurzacza. Moc silnika jest dobrym sposobem na porównanie różnych modeli, ale nie wszyscy producenci podają tę informację. Niektórzy z nich do oceny swoich produktów używają również amperów. Dlatego odkurzacz o niższej mocy może być bardziej odpowiedni dla mniejszych gospodarstw domowych. Możesz również spojrzeć na moc odkurzacza bezprzewodowego, która wynosi od 20 do 200 watów.

Ważne jest, aby wiedzieć, ile mocy wykorzystuje odkurzacz, aby skutecznie zbierać kurz. Można uzyskać przybliżony szacunek, czytając etykietę odkurzacza, ale nie zawsze jest to możliwe do określenia. Niektóre modele, np. 12-amperowe, będą zużywać aż 1440 watów mocy. Odkurzacz o mocy znamionowej 1440 W będzie zużywał około 1,44 kilowata energii, natomiast odkurzacz o większej mocy będzie zużywał zaledwie 900 kW.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane