Dlaczego żelazo plami ubrania

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego żelazko plami ubrania? Jeśli tak, to może zechcesz przeczytać ten artykuł, aby poznać odpowiedź. To może właśnie uratować twój czas i pieniądze! Oto kilka rozwiązań, które pomogą Ci pozbyć się plam z żelaza:

Jeśli Twoje ubranie było zanieczyszczone nadtlenkiem wodoru, przeprowadź je przez pralkę jako osobny ładunek, aby upewnić się, że nie przeniesie plamy. Jeśli korzystasz z pralki ładowanej od góry, możesz sprawdzić, czy twoje ubranie jest w połowie cyklu. Jeśli plama jest nadal obecna, przeprowadź ją przez suszarkę w normalnych warunkach. Jeżeli plama no jest całkowicie usunięta, ty możesz potrzebować powtarzać proces.

Możesz także próbować moczyć twój odziewa w rozwiązaniu cytryna i sól. Sok z cytryny może być używany do usuwania plam z rdzy z białych ubrań. Alternatywnie, soda oczyszczona pomoże usunąć trudne plamy z żelaza z tkaniny. Wymieszaj pół filiżanki sody oczyszczonej z kwartą zimnej wody i pozwól swoim ubraniom moczyć się w roztworze przez 20-25 minut. Wtedy, ty powinieneś myć one z łagodnym detergentem.

Jeśli ty no możesz usuwać żelazną plamę myć one z detergentem, ty możesz także próbować stosować mieszankę cytrynowego soku i sól na plamie. Żadna z tych metod nie zadziała na szkle ceramicznym, a Ty możesz skończyć drapiąc ubrania jeszcze bardziej. Alternatywnie, można zastosować pastę z soku z cytryny i białego octu na plamę i pozostawić ją na noc. Po wyschnięciu mieszaniny, spłucz ją dobrze.

Innym powodem, dla którego twoje ubrania plamią się żelazem jest trudne do usunięcia, jest to, że może ono pozostawić plamy z rdzy. Jest to jeden z powodów, dla których nigdy nie należy używać żelaza do suszenia ubrań. Plamy z rdzy mogą być także trudne do usunięcia, więc jeśli masz plamę z rdzy na ubraniu, powinieneś umyć je z dobrym detergentem do prania i unikać używania wybielaczy chlorowych. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć plamy, możesz spróbować domowego środka, który pozbędzie się jej całkowicie.

Innym powodem, dla którego twoje ubrania plamią się żelazem jest zardzewiała woda z zardzewiałych rur, pojemników do przechowywania lub innych źródeł. Rdzawa woda, która była przechowywana w Twoim domu może mieć zawartość żelaza. Często woda, którą używasz do mycia ma zbyt wysoki poziom żelaza. Jeśli tak jest, możesz zastosować na swojej pralce nietrwały zmiękczacz wody. To rozwiązanie może poprawić wyniki i zapobiec powstawaniu plam z rdzy.

Gdy twoje ubrania stają się poplamione rdzą, winowajcą może być twoja pralka. Starsze domy mogą mieć orurowanie, które zawiera żeliwo. Ten materiał był używany do lat 80-tych i nadal można go znaleźć w miejskich systemach wodnych. Plamy z żeliwa są wskaźnikiem rdzy, więc być może trzeba będzie wymienić pralkę, jeśli zauważysz ten problem. Ważne jest również, aby zrozumieć podstawową przyczynę powstawania plam z rdzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane