Jak prawidłowo ustawić klimatyzację w domu

Kiedy jesteś poza domem, klimatyzacja może być jak ratunek, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo ustawić klimatyzację, aby utrzymać komfortową temperaturę w domu. Podczas letnich miesięcy nie chcesz, aby klimatyzacja marnowała energię elektryczną chłodząc pusty pokój. I odwrotnie, nie chcemy, aby było zbyt gorąco. Podczas gdy optymalne ustawienie temperatury dla domu różni się od osoby do osoby, to dobry pomysł, aby eksperymentować z różnymi temperaturami, aż znajdziesz temperaturę, która najbardziej Ci odpowiada.

Gdy zainstalujesz jednostkę AC, instalatorzy zalecą minimalną różnicę temperatur 20 stopni. Oznacza to, że jeśli jest 100 stopni na zewnątrz, będziesz chciał ustawić termostat dla góry, aby być 80 stopni. Dzieje się tak dlatego, że bardzo schłodzone domy tracą temperaturę szybciej niż te, które są bliżej temperatury zewnętrznej. Ponadto, bardzo chłodzony dom potrzebuje więcej energii, aby utrzymać temperaturę w dół, ponieważ cieplejsze powietrze zewnętrzne porusza się szybciej do zimniejszych pokoi.

Przed ustawieniem termostatu, właściciele domów muszą zapewnić, że nie mają niczego blokującego jednostkę ac od chłodzenia domu. Drzewa i wysokie krzewy powinny być usunięte z obszaru wokół jednostki klimatyzacyjnej. Ponadto, jednostka powinna mieć około trzech stóp czystej przestrzeni wokół jednostki skraplającej, aby zmaksymalizować jej moc chłodzącą. Po sprawdzeniu tego, można ustawić klimatyzację do pożądanej temperatury.

Jeśli twój dom jest zbyt gorący, możesz użyć wentylatorów sufitowych jako uzupełniających urządzeń chłodzących. Te wentylatory mogą pomóc w cyrkulacji schłodzonego powietrza w całym domu. Aby zmaksymalizować efekty wentylatorów sufitowych, ustaw je na obrót przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Należy również zamknąć zasłony i żaluzje, aby uniknąć bezpośredniego działania promieni słonecznych, które mogą szybko nagrzać dom. Dla maksymalnego komfortu powinieneś pić dużo wody. Wreszcie, powinieneś rozważyć zainstalowanie osuszacza, jeśli jest zbyt wilgotny w twoim domu.

Ogólnie, istnieje kilka sposobów na ustawienie temperatury klimatyzatora w domu. Zmiana temperatury klimatyzatora poprawi wydajność systemu chłodzenia, zmniejszając rachunki za energię elektryczną. Aby to zrobić, będziesz musiał ustawić termostat na odpowiednią temperaturę. Po znalezieniu temperatury, która działa najlepiej dla Twojego domu, możesz wyregulować termostat. W końcu twój nowy system AC będzie bardziej energooszczędny i mniej hałaśliwy niż kiedykolwiek.

Oprócz utrzymywania temperatury w domu na komfortowym poziomie, należy również zwrócić uwagę na zużycie energii. Jednostki klimatyzacji są ciężkimi świniami mocy i powinny być używane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Jeżeli ty żyjesz w dużym wielopoziomowym domu, ja może być trudny zarządzać i utrzymywać biegać na wysokich temperaturach. Ucząc się, jak prawidłowo ustawić termostat, można zmaksymalizować wydajność systemu klimatyzacji w domu, jednocześnie obniżając rachunki za energię.

Jeśli masz strefowy system HVAC, możesz upewnić się, że każda strefa jest kontrolowana niezależnie przez termostat. To może zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć wydajność energetyczną, jednocześnie zapobiegając gorącym i zimnym punktom od wystąpienia. System strefowy jest również korzystny, jeśli chodzi o koszty energii. W ten sposób system HVAC może utrzymywać tę samą temperaturę w różnych obszarach domu, co może być pomocne, jeśli mieszkasz w domu o wielopoziomowej strukturze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane