Jak podłączyć suszarkę do odpływu

Podłączanie suszarki do odpływu jest stosunkowo prostym procesem, jeżeli jesteś zaznajomiony z hydrauliką i masz dostępną rurę odpowietrzającą. Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar dla swojej maszyny. Następnie zmierz y-fitting i zaznacz go na istniejącym przewodzie odpływowym z tyłu myjki. Y-fitting powinien być około 12 cali dłuższy niż istniejący przewód spustowy. Y-fitting powinien pasować nad otworem wentylacyjnym bez zatrzaskiwania.

Jeśli suszarka jest wyposażona w wąż spustowy, może on być już zawarty w pudełku. Jeśli nie, zlokalizuj odpowiedni odpływ. Umywalka, dziura w zlewie lub małe okno będzie działać. Gdy masz już wąż spustowy, możesz go podłączyć do odpływu. W większości przypadków złącze dla węża znajduje się z tyłu urządzenia. Upewnij się, że używasz solidnego narzędzia do podłączenia węża do odpływu.

Jeśli kupiłeś nową suszarkę, punkt połączenia znajduje się z tyłu urządzenia. Użyj uchwytu dostarczonego z wężem, aby podłączyć wąż do odpływu. Jeśli suszarka nie jest dostarczana z wężem spustowym, będziesz musiał zakupić osobny. Jego wysokość powinna wynosić aż 80 cm. Upewnij się, że rura spustowa nie jest wyższa niż wąż spustowy, aby uniknąć potknięcia się o nią.

Gdy już znalazłeś panewkę spustową, jesteś gotowy do podłączenia węża do odpowiedniego odpływu. Upewnij się, że wąż jest całkowicie szczelny po podłączeniu. Upewnij się, że wąż jest umieszczony na wysokości, która pozwala mu spływać tak skutecznie, jak to możliwe. Odpływ powinien również znajdować się powyżej wszelkich przeszkód, takich jak drzewa lub inne przeszkody, ponieważ mogą one zakłócić proces odwadniania i spowodować zalanie.

Suszarki z pompą ciepła i suszarki kondensacyjne są przeznaczone do podłączenia do odpływu za pomocą węża. Gdy wąż ma długość około 1,5 metra, będzie wystarczająco długi, aby odprowadzić wodę ze skraplacza bez konieczności opróżniania zbiornika skraplacza. Krótki wąż można również podłączyć do odpływu bez konieczności opróżniania zbiornika wody kondensacyjnej. Upewnij się jednak, że wąż nie jest wetknięty zbyt głęboko w odpływ, ponieważ woda może się przelać.

Jeśli chcesz uniknąć pleśni i grzybów, możesz podłączyć suszarkę do odpływu zamiast zbiornika na wodę kondensacyjną. Te metody są korzystne zarówno dla suszenia ubrań, jak i zmniejszenia pracy. Można również zainstalować wąż z tyłu suszarki, aby pomóc zapobiec wyciekom. Pozwoli to uchronić suszarkę przed przegrzaniem i zapewni prawidłowe wydalanie wody. Pamiętaj jednak, aby podłączyć wąż spustowy do odpływu, jeśli planujesz zainstalować nową suszarkę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane