Zrób sam odkurzacz basenowy za mniej niż pięć dolarów

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć odkurzacz basenowy DIY za mniej niż pięć dolarów. Będziesz potrzebował jeden lub dwa kawałki 1″ szerokiej plastikowej rury, rajstopy do kolan, opaskę biegacza, pompę i taśmę klejącą, aby utrzymać wszystko razem. Alternatywnie możesz kupić te części w sklepie dla dolarowców. Po zebraniu zapasów, będziesz potrzebował złącza rurowego i szczotki.

Choć robienie odkurzacza basenowego w domu nie jest łatwym zadaniem, jest to ekscytujący projekt, który możesz podjąć. W przeciwieństwie do zakupu odkurzacza basenowego, można również zrobić własne na bieżąco, co pozwoli Ci zaoszczędzić wiązkę pieniędzy w dłuższej perspektywie. Chociaż nie można oczekiwać, że odkurzacz basen dać taką samą wydajność jak profesjonalny czyszczenia basenu, to domowe rozwiązanie jest świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i uzyskać basen, który jest błyszczący jak nowy!

Głowa próżni jest częścią, która faktycznie czyści basen. Powinien być dołączony do teleskopowego słupa i węża, który można następnie umieścić przed strumieniem powrotu wewnątrz basenu. Będziesz chciał umieścić go przed powrotem strumienia więc woda zasysa powietrze. Kiedy wąż jest pełny, dysza nie powinna już wytwarzać pęcherzyków. Użycie głowicy próżniowej prawidłowo stworzy silne ssanie.

Inny odkurzacz basenowy DIY jest łatwy do wykonania i może być wykonany z rury, teleskopowego słupa i plastikowej rurki. To zależy od wielkości basenu, który masz. Długość rurki będzie zależeć od jej wielkości, ale szerokość będzie około jednego cala. Po włożeniu rurki do filtra, należy naciągnąć rajstopy na usta lejka i związać je opaską biegową. Wąż działa jako filtr i zbiera brud, gdy jest zasysany.

Najlepszym sposobem na zrobienie własnego odkurzacza basenowego jest przeczytanie jak najwięcej o różnych typach odkurzaczy basenowych. Istnieją odkurzacze ręczne, odkurzacze robotyczne, odkurzacze po stronie ssącej i odkurzacze basenowe po stronie ciśnieniowej. Jeśli szukasz lekkiego modelu, to do czyszczenia dna basenu możesz użyć plastikowych grabi. Następnie, trzeba będzie usunąć dyszę i wyczyścić podłogę basenu.

Jednym z najbardziej popularnych typów automatycznych środków czyszczących basen jest robotyczny środek czyszczący. Te oczyszczacze działają na prąd i mogą być podłączone do gniazdka elektrycznego. W przeciwieństwie do ręcznych odkurzaczy basenowych, roboty czyszczące nie wymagają wiele konserwacji i mogą nawet czyścić basen na własną rękę. Niektóre modele są wyposażone w piloty, a nawet ruch z napędem na cztery koła. Jeśli nie możesz znaleźć modelu, który odpowiada Twoim potrzebom, rozważ wykonanie go samodzielnie.

Ręczny odkurzacz może być wykonany z kilku części. Niektóre z tych części są wykonane z gumy, co sprawia, że jest trwały. Odkurzacze po stronie ssącej wykorzystują kosz z pompą i podłączają się do linii powrotnej filtra basenowego. Niektóre wymagają pompy wspomagającej do pracy, podczas gdy inne są zasilane przez system ssący. Istnieje kilka zalet i wad obu typów. Będziesz oszczędzać pieniądze na obu częściach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane