Jak rozpoznać, że Twoja płyta elektryczna zużywa zbyt dużo energii elektrycznej

Wybierając płytę elektryczną, musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki: ilość energii, którą zużywa podczas użytkowania oraz długość czasu, w którym jest włączona. Jeśli płyta elektryczna jest zbyt duża do Twojej kuchni, możesz wybrać mniejszą lub rozważyć użycie kuchenki gazowej. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę cenę energii elektrycznej, która jest jednym z Twoich największych miesięcznych wydatków.

Watowość jest mierzona w kilowatach (kWh) i opiera się na ilości mocy, jaką urządzenie zużywa każdego miesiąca. Wattage urządzenia jest mierzony w amperach i wynika z jego napięcia. Kuchenka, na przykład, wymaga gniazdka 240 V, podczas gdy piekarnik zużywa od 20 do 60 amperów. Podczas gdy te liczby brzmią zastraszająco, są one użytecznym narzędziem do utrzymania w pamięci.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy twoja płyta elektryczna zużywa zbyt dużo energii, powinieneś kupić monitor zużycia energii elektrycznej. Ten mały gadżet będzie kosztować około $15 do $30, i podłącza się do przewodu zasilania urządzenia. Powie Ci, ile energii elektrycznej zużywa Twoja płyta elektryczna i ile kosztuje za kilowatogodzinę. Można wtedy porównać dwa, aby zobaczyć, który z nich oszczędza Ci najwięcej pieniędzy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane