Jak skutecznie pozbyć się kamienia z żelazka

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z thermomixowa-rozkosz.pl

Aby pozbyć się kamienia, musisz użyć komercyjnego odkamieniacza. Możesz kupić komercyjny odkamieniacz w sklepach z narzędziami i supermarketach. Należy wlać odkamieniacz do zbiornika na wodę w żelazku. Po zakończeniu procesu gotowania na parze, wyjmij żelazko ze zbiornika na wodę i pozostaw na około pół godziny. W ten sposób kamień zostanie skutecznie usunięty. Również ubrania bez kamienia pojawią się szybciej.

Gdy Twoje żelazko wejdzie w kontakt z plastikiem, musisz natychmiast odłączyć je od prądu i pozwolić mu ostygnąć. Możesz również użyć kostki lodu, aby zeskrobać stwardniały plastik. Pamiętaj, aby podczas czyszczenia żelazka nie używać noża do plastiku, ponieważ może on uszkodzić metal. Po całkowitym usunięciu roztworu wody z lodem, powinieneś użyć gąbki do wyczyszczenia płyty żelazka. Jeśli stwierdzisz, że osady mineralne są zbyt silne, użyj octu w sprayu.

Jeszcze jednym sposobem na skuteczne usunięcie kamienia z żelazka jest użycie pasty z sody oczyszczonej i octu. Pasta z sody oczyszczonej i wody to świetne rozwiązanie do czyszczenia stopy żelazka. Należy jednak uważać, aby nie używać octu, ponieważ może on szczypać skórę, jeśli przypadkowo go dotkniemy. Najlepiej najpierw przetestować ją na skrawku materiału, zanim użyjemy jej na stopie żelaza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane