Czego nie należy prasować żelazkiem?

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem, zapewne zastanawiasz się, czego nie należy prasować zwykłym żelazkiem. Istnieją pewne tkaniny, których powinieneś unikać prasowania. Dowiedz się, jak prawidłowo traktować delikatne rzeczy, aby zapobiec ich pognieceniu lub zniszczeniu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie prasować tkaniny delikatne:

Zawsze czytaj etykietę pielęgnacyjną na ubraniu, zanim je wyprasujesz. Przeczytaj metkę, aby określić, które tkaniny nadają się do prasowania, a które należy pozostawić bez prasowania. Po wyprasowaniu pozostaw ubranie do ostygnięcia na co najmniej 10 minut przed odłożeniem go na miejsce. Nie należy prasować rzeczy, które są ozdobione. Pozostawienie ich bez wykończenia może spowodować przypalenie tkaniny. W razie wątpliwości użyj ściereczki do prasowania lub nawet worka na mąkę, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny.

Zawsze obserwuj dzieci podczas prasowania. Pamiętaj, że małe dzieci są przyciągane do gorących powierzchni, więc nie zostawiaj ich bez nadzoru. Stopa żelazka będzie bardzo gorąca, więc musisz być czujny i mieć je na oku. Pozostawienie włączonego żelazka podczas gdy maluch bawi się w domu jest również niebezpieczne, ponieważ może pociągnąć za przewód zasilający. I pamiętaj, że żelazka potrzebują trochę czasu, aby ostygnąć. Należy trzymać je poza zasięgiem podczas chłodzenia.

Koszule sukienne powinny być prasowane przy użyciu długich pociągnięć, które biegną wzdłuż. Unikaj kolistych pociągnięć żelazka, ponieważ rozciągają one tkaniny. Jeśli to zrobisz, Twoja koszula nie będzie już pasować prawidłowo. Zbyt długie pozostawienie żelazka w bezruchu może doprowadzić do powstania śladów przypalenia. Z tego powodu najlepiej unikać prasowania koszul delikatnych lub z guzikami, ponieważ ta metoda może je uszkodzić.

Generalnie rzecz biorąc, należy unikać prasowania aksamitu. Ta tkanina ma nap na zewnątrz i jest gładka z tyłu. Aksamit może być wykonany z jedwabiu, bawełny lub poliestru. Używanie żelazka na aksamicie może spowodować jego skurczenie się. Jeśli musisz prasować aksamit, użyj ściereczki do prasowania i utrzymuj niską temperaturę. Ciepło żelazka może sprawić, że tkanina będzie błyszcząca i nieatrakcyjna.

Najlepszym sposobem na uniknięcie plam przypalenia na tkaninie jest prasowanie na odwrocie. Wygodniej jest prasować ubrania, które są nieco luźniejsze niż te z bardziej przylegającymi tkaninami. Jeżeli ty ciśniesz dla czasu, ty możesz używać prasującego płótno dostępny przy rzemiośle/fabrycznych sklepach. Muślinowa ściereczka do prasowania zapewnia dodatkową warstwę ochrony tkaniny. Do prasowania codziennych rzeczy używaj niskiej lub średniej temperatury żelazka, natomiast wysoka temperatura powinna być zarezerwowana dla tkanin profesjonalnych. W zależności od zawartości włókien tkaniny, może być konieczne regularne prasowanie.

Millennials są notorycznie odrzucane tradycyjne produkty gospodarstwa domowego, ale żelazka są nadal uchwytem w większości gospodarstw domowych. Wiele osób zwróciło się w stronę tańszych, alternatywnych metod prasowania, takich jak używanie sprayów do usuwania zmarszczek i produktów wielozadaniowych. Pojawia się nowy trend: Febreze ironing, w którym umieszczasz swoje ubrania przez krótki cykl suszarki. Ta technika jest określana jako „prasowanie Febreze”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane