Jak wyprasować skórki za pomocą domowego żelazka

Aby wyprasować obierki, najpierw połóż na nich kawałek papieru pergaminowego lub cienką szmatkę. Będzie to stanowiło barierę między żelazkiem a obierkami. Ponieważ większość peelingów jest plastikowa, nie wytrzymają one ekstremalnego ciepła. Po tym, umieść swoje żelazko nad papierem, trzymając je w miejscu przez co najmniej 10 sekund. Następnie usuń go z arkusza nośnego.

Podczas prasowania możesz również ustawić deskę do prasowania tak, aby móc oglądać telewizję. Jeśli nie masz deski, nadal możesz dobrze prasować na płaskiej powierzchni. Upewnij się tylko, że pokrowce na deskę do prasowania są czyste lub nadają się do prania. Jeśli nie masz deski, zawsze możesz wyprasować swoje obierki domowym żelazkiem, nie uszkadzając tkaniny.

Gdy już ułożysz swoje łatki, włącz żelazko na najwyższe ustawienie. Następnie będziesz musiał odkleić żelazko od arkusza nośnego. Uważaj, aby nie docisnąć zbyt mocno, ponieważ spowoduje to zagniecenie materiału i stworzy słabe miejsce do dalszego odklejania. Po prasowaniu, odczekaj co najmniej 24 godziny przed umyciem kawałka, aby umożliwić klejowi set.

Przy prasowaniu skórek z domową powierzchnią metalową lub ceramiczną, pamiętaj, aby umieścić arkusz nośny pod spodem. Pomoże to zapobiec winylu od peelingu, gdy żelazko uderza go. Jeśli przypadkowo arkusz nośny przyklei się do żelazka, ważne jest, aby ostrożnie odkleić go za pomocą szmatki, aby uniknąć poparzenia. Następnie można ponownie nałożyć winyl na ręcznik, stosując ten sam proces.

Nie potrzeba nauki o rakietach, aby wyprasować łatę, ale czasami łaty nie przylegają do tkaniny. Podczas prasowania łaty należy używać wysokiej temperatury pary. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na butelce przed prasowaniem łaty. Przed wyprasowaniem dużej powierzchni możesz zrobić małą próbną łatkę. W ten sposób można sprawdzić, czy łatka się przykleja, czy nie.

Wtedy wybierz odpowiednie ustawienie temperatury. Zazwyczaj żelazko domowe ma średnie lub wysokie ustawienia temperatury dla różnych tkanin. Zawsze pamiętaj, aby przeczytać etykietę pielęgnacyjną przed prasowaniem jakiegokolwiek przedmiotu. Również w instrukcji obsługi żelazka znajdziesz wskazówki dotyczące ustawień temperatury dla różnych rodzajów materiałów. Pamiętaj, aby prasować rzeczy w sposób uporządkowany. I pamiętaj o używaniu dobrej deski do prasowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane