Jak sprawdzić, czy żelazko jest rozgrzane

Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić, czy żelazko jest rozgrzane. Zanim zaczniesz prasować delikatne rzeczy, przeczytaj etykietę informującą o sposobie ich pielęgnacji i dostosuj temperaturę w razie potrzeby. Przed rozpoczęciem prasowania należy również upewnić się, że prasowana rzecz jest całkowicie czysta. Ciepło żelazka spowoduje osadzanie się plam. Dlatego pamiętaj, aby wyjąć przedmiot z urządzenia i przewietrzyć go przez około 10 minut przed kontynuowaniem.

Niekiedy problem może być tak prosty, jak niewłaściwe ustawienia. Łatwo jest przypadkowo włączyć prasę żelazną i nie zauważyć tego, ale musisz upewnić się, że pokrętło jest prawidłowo ustawione. Jeśli prasa żelazna nie nagrzewa się, może być kilka powodów, dla których tak się dzieje. Jednym z najczęstszych powodów jest nieprawidłowe ustawienie prasy do prasowania. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z elektrykiem.

Po pierwsze, spójrz na pokrętło temperatury na swoim żelazku. Może ono pokazywać jedną lub siedem cyfr na tarczy. Jeśli mówi ona o określonej temperaturze, żelazko jest rozgrzane. Może być w wyższej temperaturze niż ta, którą chcesz. Jeśli nie, powinieneś ustawić żelazko na najniższą temperaturę lub najwyższą temperaturę dla danej tkaniny. Po wyregulowaniu pokrętła temperatury, powinieneś być gotowy do prasowania ubrań.

Jeśli używasz automatycznego żelazka, musisz wiedzieć, które ustawienie jest odpowiednie dla tkaniny, którą prasujesz. Zazwyczaj żelazka automatyczne nie mają etykietek z informacją, do jakiej tkaniny się nadają. Zazwyczaj mają pokrętła z oznaczeniami od niskiego do wysokiego i innymi słowami, takimi jak wysoki do niskiego. Jednak producenci regulują te ustawienia, aby upewnić się, że żelazko nie zostanie przegrzane. Niskie ustawienie jest zalecane dla tkanin wełnianych i pomoże zapobiec śladom przypalenia.

Jeśli używasz żelazka parowego, powinieneś najpierw ustawić temperaturę na tkaninie, zanim spróbujesz ją wyprasować. Temperatura prasowania powinna być co najmniej o jeden stopień niższa od elastyczności tkaniny. Wyższa temperatura spowoduje stopienie delikatnych tkanin, dlatego najlepiej zacząć od niskiej temperatury. W ten sposób unikniesz przypadkowego przypalenia lub uszkodzenia delikatnych tkanin. To świetny sposób, aby upewnić się, że Twoje żelazko jest odpowiednio rozgrzane do następnej sesji prasowania.

Aby sprawdzić temperaturę żelazka, podłącz je gorącą metalową stroną prostopadle do deski. Upewnij się, że zbiornik żelazka jest pusty, a linia „max” nie została przekroczona. Możesz również sprawdzić temperaturę stopy, czytając etykietę. Niektóre żelazka mają lampkę kontrolną, która zapala się, gdy żelazko się nagrzewa i wyłącza się, gdy osiągnie odpowiednią temperaturę.

Aby wyczyścić stopę żelazka, możesz użyć pasty z sody oczyszczonej. Pamiętaj, aby nakładać ją czystą ściereczką z mikrofibry, aby nie dostała się do otworów parowych. Inną dobrą opcją jest ocet. Ocet działa dobrze na plamy z rdzy. Roztwór octu zmieszany z sodą oczyszczoną pomoże usunąć plamy na płycie żelazka. Inną bezpieczną opcją jest soda oczyszczona, którą możesz zmieszać z wodą, aby zrobić pastę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane