Czy oczyszczacz powietrza pomaga w oddychaniu?

Pytanie brzmi: „Czy oczyszczacz powietrza pomaga w oddychaniu?”. Jeśli jesteś dotknięty stanem takim jak astma, możesz chcieć uzyskać oczyszczacz powietrza, aby zmniejszyć ilość kurzu i innych cząstek w powietrzu. Korzyści płynące z oczyszczaczy powietrza są liczne i nie ograniczają się tylko do płuc. W rzeczywistości mogą one pomóc w innych chorobach przewlekłych, jak również, w tym raka i choroby sercowo-naczyniowej.

Jest kilka czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, gdzie zainstalować swój oczyszczacz powietrza. To zależy od twojej przestrzeni życiowej. Jeśli spędzasz większość czasu w swoim salonie lub biurze domowym, możesz rozważyć umieszczenie go tam. Wiele osób instaluje również oczyszczacze powietrza w sypialni, gdzie będą mogli skorzystać z filtrów eliminujących substancje drażniące unoszące się w powietrzu podczas snu. Jednak może to być najlepiej pozostawione do dostawcy opieki zdrowotnej.

Istnieją dziesiątki oczyszczaczy powietrza na rynku dzisiaj. Można znaleźć niedrogie do bardzo drogich. Niektóre filtry powietrza usuwają zapachy, podczas gdy inne oczyszczają powietrze z innych problemów. Oto trzy rodzaje filtrów powietrza, które są powszechnie zalecane dla osób z POChP lub astmą. Być może nie poprawią one od razu Twojego oddychania, ale mogą poprawić Twoje ogólne zdrowie i uczynić Twój dom bezpieczniejszym miejscem do życia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy wybrać oczyszczacz, który może skutecznie usunąć jak najwięcej zapachów i cząstek powietrza.

Przed zakupem oczyszczacza powietrza należy zrozumieć jego rozmiar. Są one dostępne w różnych rozmiarach, a powierzchnia kwadratowa Twojego domu określi zakres produktów, które są dostępne. Aby określić wielkość domu, wystarczy podzielić powierzchnię kwadratową przez 1,55. Jeśli masz dwieście stóp kwadratowych, będziesz potrzebować oczyszczacza powietrza o CADR co najmniej 129. Urządzenia o wyższym CADR zapewnią Ci wyższą jakość oczyszczonego powietrza w pomieszczeniu. Może się jednak okazać, że potrzebujesz więcej niż jednego oczyszczacza powietrza dla każdego pomieszczenia.

Zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do wystąpienia POChP. W wyniku złej jakości powietrza w Twoim domu, oczyszczacze powietrza pomogą Ci łatwiej i lepiej oddychać. Poprzez redukcję alergenów przenoszonych w powietrzu, oczyszczacz powietrza może zmniejszyć narażenie na sierść zwierząt domowych i roztocza w Twoim domu. Oprócz zmniejszenia narażenia na alergeny, oczyszczacze powietrza mogą również pomóc w zmniejszeniu ilości sierści zwierząt domowych na ubraniach.

Niektóre osoby z astmą mogą również używać oczyszczacza powietrza w celu zmniejszenia objawów. Badania wykazały, że oczyszczacz powietrza może poprawić ciśnienie krwi, tętno i funkcje płuc. Te ulepszenia zostały zaobserwowane w małym badaniu trzydziestu pięciu studentów college’u w Chinach. W badaniu stwierdzono również, że jakość powietrza w pomieszczeniu była lepsza niż wcześniej, a oczyszczacz powietrza znacznie zmniejszył ilość drobnych cząstek. Należy jednak pamiętać, że lekarze nie zaobserwowali jeszcze długoterminowych efektów działania oczyszczaczy powietrza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane