Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla domu

Zanim wybierzesz oczyszczacz powietrza do domu, ważne jest, abyś wiedział, jakie są Twoje potrzeby. Należy rozważyć wielkość pomieszczenia, w którym planujesz go używać, rodzaj zanieczyszczeń, które wyeliminuje i inne czynniki. Niektóre oczyszczacze powietrza mają wiele filtrów HEPA dla jeszcze większej ochrony. Inne mogą mieć dodatkowe inteligentne funkcje, takie jak programowalne zegary i zdalne sterowanie. Najlepszym sposobem, aby zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb jest zbadanie różnych modeli i uzyskanie jak najwięcej informacji.

Powinieneś również zwrócić uwagę na prędkość wentylatora. Podczas gdy oczyszczacze powietrza mają reagować automatycznie na wysoki poziom zanieczyszczeń, wiele testów wykazało, że robią to zbyt późno. Jeśli planujesz używać oczyszczacza powietrza w sypialni, powinieneś poszukać modelu, który oferuje zmienną prędkość wentylatora. Jeśli planujesz używać oczyszczacza powietrza z mechanizmem oscylacyjnym, wybierz taki, który może pokryć większy obszar. Jeśli chcesz używać oczyszczacza powietrza bez wentylatora, powinieneś używać go w połączeniu ze zwykłym wentylatorem pokojowym, ponieważ brak wentylatora spowoduje pozostawienie zanieczyszczeń w powietrzu wokół niego.

Wybierając model, powinieneś również zwrócić uwagę na poziom hałasu. Oczyszczacze powietrza, które wytwarzają wysoki poziom hałasu, są prawdopodobnie zbyt głośne, aby były wygodne dla większości osób. Wyższy poziom hałasu oznacza, że możesz chcieć używać ich w nocy. W przeciwnym razie możesz spać i musisz być w stanie usłyszeć dźwięk oczyszczacza powietrza. Jeśli tak jest, możesz chcieć iść z modelem, który nie wytwarza dużo hałasu.

Chociaż może być kuszące, aby wybrać tani oczyszczacz powietrza, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar pokoju. Im większe jest pomieszczenie, tym większa jest jego wydajność. Ogólna zasada mówi, że należy kupić oczyszczacz powietrza o wskaźniku CADR większym o co najmniej jedną trzecią od wielkości pomieszczenia, w którym zamierzamy go używać. Można również kupić oczyszczacz powietrza z kółkami, które można przenosić.

Przed zakupem oczyszczacza powietrza należy skonsultować się z alergologiem, jeśli masz jakiekolwiek schorzenia. Wiele osób, które mają alergie i astmę, powinny używać oczyszczacza powietrza w swoim domu. Powinny one być w stanie powiedzieć, czy dzięki niemu mogą lepiej oddychać. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich jest najlepszy dla Twojego domu, rozważ zamówienie go z dostawą. A jeśli nie masz czasu, aby zbadać najlepszy model dla swoich potrzeb, możesz skorzystać z witryny internetowej, takiej jak Clear Air.

Oczyszczacz powietrza z filtrem zmywalnym powinien być bardziej przystępny niż te, które mają wiele filtrów wstępnych i filtrów węglowych. Oczyszczacz powietrza, który można czyścić, jest bardziej opłacalny niż wymiana filtrów co kilka miesięcy. Musisz jednak pamiętać, że czyszczenie filtra będzie musiało być procesem ciągłym, więc będziesz musiał go regularnie czyścić. Czyszczenie i wymiana filtra jest ważna, jeśli chcesz, aby oczyszczacz powietrza pracował z maksymalną wydajnością.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane