Czy soda oczyszczona skutecznie oczyszcza żelazko

Jeśli zastanawiasz się, czy soda oczyszczona czyści żelazko, to nie jesteś sam. Wiele osób przysięga na właściwości czyszczące sody oczyszczonej. Możesz ją zmieszać z octem, aby wyczyścić żelazko. Będziesz potrzebował proporcji 2:1 octu do sody oczyszczonej. Mieszanka ta może również tworzyć pianę, która może uszkodzić powierzchnie teflonowe. Warto jednak spróbować! Poniżej przedstawiamy kroki, które możesz wykonać, aby prawidłowo wyczyścić swoje żelazko.

Pierwszym krokiem jest użycie wilgotnej szmatki do wytarcia stopy. Jeśli obawiasz się, że uszkodzisz żelazko, możesz przykryć stopę kawałkiem gazety. Następnie przykryj ją cienką warstwą soli kuchennej. Następnie przeciągnij żelazko po soli i wytrzyj mieszaninę wilgotną szmatką. Inną sztuczką jest nałożenie na stopę pasty do zębów. Jeśli nie masz pasty do zębów, możesz po prostu zanurzyć bawełniany wacik w wodzie destylowanej i wytrzeć pastę wilgotną szmatką.

Regularne czyszczenie płyty czołowej zapewni, że żelazko pozostanie w dobrym stanie i nie zniszczy się od nadmiernego użytkowania. Jednak częstotliwość czyszczenia będzie zależała od tego, jak często używasz żelazka. Jeśli używasz go codziennie, będziesz musiał czyścić żelazko częściej, niż jeśli używasz go tylko od czasu do czasu do suszenia ubrań. Dobrą zasadą jest mycie płyty czołowej, gdy nie ślizga się już gładko.

Aby usunąć uporczywe osady, możesz również użyć wody destylowanej do czyszczenia żelazka. Możesz też dodać do niej kilka kropel olejków eterycznych. Gdy żelazko jest już całkowicie czyste, możesz włączyć je na kilka minut na ustawienie pary. Po upływie czasu, pozwól mu ostygnąć. Następnie należy przetrzeć otwory parowe za pomocą wacika. Następnie należy opróżnić zbiornik i ponownie napełnić go świeżą wodą destylowaną.

Innym sposobem na wyczyszczenie stopy żelazka jest użycie pasty do zębów. Działa to dobrze na płytę podeszwy, ponieważ może ją skutecznie wyczyścić. Nieżelowa pasta do zębów pomoże usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą utknąć na płycie podeszwy. Możesz użyć szczoteczki do zębów lub wilgotnego ręcznika, aby usunąć pozostałości. W przypadku uporczywych zabrudzeń, ocet jest świetnym środkiem zwalczającym plamy. Możesz również namoczyć żelazko w occie i pozostawić na 15 do 20 minut, a następnie wytrzeć je świeżą wodą. Osuszenie żelaza ręcznikiem może również pomóc.

Aceton to kolejny dobry sposób na wyczyszczenie stopy żelazka. Szybko rozpuści wszelkie zabrudzenia i plamy, więc możesz po prostu wytrzeć żelazko wodą. Ta metoda może być stosowana na nieprzywierającej powierzchni, ale należy pamiętać, że aceton jest silnym środkiem chemicznym i powinien być stosowany tylko na zewnątrz. Jeśli martwisz się o jego korozyjne działanie, zawsze możesz zamiast niego użyć zmywacza do paznokci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane