Dlaczego suszarka niszczy włosy – informacje, które musisz znać

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego suszarka niszczy włosy, trafiłaś we właściwe miejsce. Istnieje wiele korzyści z używania suszarki, ale prawda jest taka, że nadmierne ciepło może zniszczyć włosy i nie wszystkie rodzaje włosów mogą sobie z nim poradzić. Według profesjonalnego fryzjera Josue Perez, nadmierne ciepło uszkadza trzon włosa, pozostawiając go matowym i bez życia. Jak więc uniknąć uszkodzenia włosów? Oto jak.

Po pierwsze, suszenie włosów może spowodować, że włosy stracą swój zewnętrzny naskórek. To powoduje rozdwajanie się końcówek, które nazywane są mini rozdwojeniami. Podstawowe rozdwojenia to większe wersje mini rozdwojeń. Jeśli masz takie rozdwojenia, najprawdopodobniej cierpisz z powodu uszkodzeń. Oczywiście, za wszelką cenę chcesz uniknąć przesuszenia włosów. Dodatkowo, uszkodzi to kolor i blask Twoich włosów.

Innym problemem jest to, że mokre włosy potrzebują więcej czasu na wyschnięcie niż suche. Umieszczanie włosów w suszarce wywiera ekstremalny nacisk na delikatną strukturę białkową mieszków włosowych. Może to prowadzić do uszkodzeń, które nie są odwracalne. Ten artykuł wyjaśni kilka najczęstszych sposobów zapobiegania uszkodzeniom włosów spowodowanym przez suszarki do włosów. Pamiętaj tylko, aby nie upuszczać suszarki do włosów do toalety – nie chcesz przecież zostać poparzona przez suszarkę.

W niektórych przypadkach suszenie włosów suszarką jest lepsze dla włosów niż suszenie ich powietrzem. Dzieje się tak dlatego, że włosy są strukturą przypominającą rurkę, z wewnętrzną korą i zewnętrzną warstwą ochronną zwaną otoczką. Te dwie warstwy są utrzymywane razem przez delikatne proteiny, a zbyt wysoka temperatura może spowodować rozerwanie otoczki. Ponadto, zbyt wysoka temperatura może uwięzić wodę wewnątrz kory, co może spowodować jej zagotowanie.

Jednym z najczęstszych sposobów uszkodzenia włosów jest użycie zbyt wysokiej temperatury. Aby uniknąć uszkodzenia włosów, utrzymuj ciepło na niskim lub średnim ustawieniu. Nie pozwalaj włosom schnąć dłużej niż powinny. Dr Moore zaleca stosowanie niskiej lub średniej temperatury. Zawsze nie spiesz się z suszeniem i nigdy nie przesadzaj z suszeniem. Po wysuszeniu, uszczelnij włosy używając sprayu termoochronnego lub odżywki leave-in.

Badacze doszli do wniosku, że wyższe temperatury są bardziej szkodliwe dla włosów. Temperatura suszarki powoduje pęcznienie włosów, a im dłużej pozostają one w kontakcie z wodą, tym większym uszkodzeniom ulegają. Co więcej, możliwe jest, że dłuższa ekspozycja na wodę może być bardziej szkodliwa niż faktyczna temperatura suszenia włosów. We wszystkich przypadkach, we wszystkich grupach zmniejszyła się wilgotność włosów, ale ta różnica nie była statystycznie istotna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane