Jak zrobić klimatyzację z wentylatora

Jednym ze sposobów na ochłodzenie pokoju bez konieczności wydawania pieniędzy na drogi system klimatyzacji jest użycie wiadra z lodem. Umieść wiadro z lodem przed wentylatorem i obserwuj, jak cyrkuluje chłodne powietrze w twoim pokoju. Innym sposobem na ochłodzenie pokoju bez wydawania fortuny jest zamrożenie plastikowych butelek. Wystarczy umieścić butelkę na tacy i przykryć ją wilgotną szmatką. Butelka będzie wtedy chłodzić powietrze, gdy wentylator wieje nad nim.

Aby ochłodzić pokój bez wydawania pieniędzy na jednostkę AC, po prostu zainstaluj wentylator sufitowy. Wentylatory sufitowe są w tym szczególnie dobre. Mogą one przepchnąć pulę zimnego powietrza w całym domu i sprawić, że system AC będzie bardziej efektywny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powieś wentylator sufitowy blisko sufitu, gdzie będzie on wypychał ciepłe powietrze w górę i chłodne w dół. W ciągu dnia, po prostu włącz jednostkę AC.

Kilka innych niedrogich materiałów dla twojego klimatyzatora obejmuje plastikową butelkę po napojach gazowanych. Wytnij dno z butelki i wybij kilka otworów z boku. Przywiąż ten cooler do wentylatora i napełnij go lodem. Możesz również użyć izolowanego pięciogalonowego wiadra, aby stworzyć swój własny system klimatyzacji. Wiadro ma kilka otworów wentylacyjnych, które mogą być gwintowane z PVC, i można użyć przystawek kierunkowych lub korków, aby skierować powietrze do coolera.

Gdy masz podstawowe materiały, możesz zacząć eksperymentować z projektem swojego klimatyzatora. Jeśli masz wentylator, który wieje chłodne powietrze, możesz umieścić butelkę wypełnioną lodem przed klatką wentylatora. Możesz również umieścić butelkę z lodem przed wentylatorem lub użyć dużego plastikowego pojemnika do przechowywania wody i wlać ją do wiadra. Możesz użyć wody jako środka chłodzącego, ale powinieneś upewnić się, że masz odpowiedni pojemnik na lód.

Jeśli nie możesz dostać w swoje ręce butelki z lodem, możesz spróbować zamrozić arkusz i umieścić go przed wentylatorem. Spowoduje to efekt mrozu krzyżowego i pomoże schłodzić pokój szybciej niż pojedynczy wentylator. Możesz również zrobić domowej roboty klimatyzator używając cewki miedzianej 3/8, pompy wodnej i pudełka chłodnicy. Jeśli Twój dom nie ma systemu klimatyzacji, możesz również spróbować zainstalować wentylator łazienkowy i wentylator wyciągowy w kuchni.

Innym sposobem na ochłodzenie pokoju bez wydawania fortuny na klimatyzator jest użycie wentylatora sufitowego. Wentylatory sufitowe są zazwyczaj używane w pomieszczeniach, które są niezamieszkane. To zmniejszy potrzebę klimatyzatora, więc użyj ich razem, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Tylko upewnij się, że obrócisz wentylator we właściwy sposób i że jest on w odpowiednim kierunku. Pamiętaj, że nie jest konieczne obracanie wentylatora zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane