Jak myć zęby szczoteczką elektryczną – 6 wskazówek

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną? To pytanie pojawia się u każdego, kto zamierza wymienić tradycyjna szczoteczkę na elektryczną. Zastanawiamy się bowiem, jak efektywnie czyścić zęby i zapobiegać namnażaniu się flory bakteryjnej.
Jak myć zęby szczoteczką elektryczną

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną? – jak to działa?

Na początek przyjrzyjmy się temu, jak działa sama szczoteczka elektryczna. Jest to urządzenie, które znacząco ułatwia codzienne dbanie o jamę ustną. Została tak skonstruowana, że główka szczoteczki obraca się o wiele szybciej niż mogłaby to uczynić ludzka ręka.

Szczoteczki elektryczne wykorzystują mechanizm rotacyjny obrotowy lub obrotowo-pulsacyjny. Dzięki temu to, jak myć zęby szczoteczką elektryczną staje się o wiele prostsze i wygodniejsze.

Czasem jednak przyda się dodatkowa higiena. W tym celu warto posiadać szczoteczki międzyzębowe (więcej znajdziesz na ten temat tutaj: https://dentinfo.pl/szczoteczki-miedzyzebowe/), które są w stanie dostać się w szczeliny, gdzie nie dotrzemy tradycyjnymi szczoteczkami. Dzięki temu efekt mycia zębów staje się o wiele lepszy.

Trzeba jedynie wiedzieć, jak myć zęby szczoteczką elektryczną w prawidłowy sposób.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną? – dlaczego warto z nich korzystać?

Przede wszystkim ze względu na dokładność. Podczas korzystania z tradycyjnej szczoteczki konieczne mogą być także szczoteczki międzyzębowe, które pozwalają na dokładniejsze zadbanie o jamę ustną. W przypadku elektrycznej nie ma takie potrzeby. Główka obraca się, dopasowuje do zębów, ruch włosia jest szybszy.

Niektórzy polecają też używanie mniejszej szczoteczki, dzięki czemu łatwiej można nią manewrować w ustach i osiągać o wiele lepsze wyniki. Wtedy możemy mieć pewność, że łatwiej pozbędziemy się osadów na powierzchni zębów i dziąseł.

Istotne jest jednak to, by wiedzieć, jak myć zęby szczoteczką elektryczną. Trzeba to robić dobrze, by nie zaszkodzić sobie i swoim zębów.

 Jak myć zęby szczoteczką elektryczną w prawidłowy sposób?

Okazuje się, że nie tak trudne jest to, jak myć zęby szczoteczką elektryczną. Konieczne jest przestrzeganie jedynie pewnych sześciu zasad, które pozwolą nam na zachowanie lepszej kondycji naszych zębów:

  1. Namocz szczoteczkę i nałóż pastę

Na początek zawsze należy zamoczyć szczoteczkę, a dopiero potem nałożyć odpowiednią ilość pasty. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z tradycyjna czy elektryczna szczoteczką do zębów.

To sprawia, że łatwiej będzie wytwarzać się piana, a to zmiękczy osad na zębach. Ponadto ułatwia to mycie zębów.

  1. Myj prawidłowo zęby

Podczas mycia zębów konieczne jest to, by odpowiednio przykładać główkę do zębów. Dzięki temu można uzyskać o wiele lepsze efekty szczotkowania. Szczoteczka elektryczna powinna być ułożona pod kątem 45 stopni względem zębów. Dopiero wtedy można ją uruchomić.

Kolejnym krokiem jest przesuwanie szczoteczki po każdym zębie i świadomie zmieniać jej pozycję, by jak najlepiej oczyścić zęby.

  1. Wyczyść język

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mycie języka jest ważnym etapem dbania o swoją jamę ustną. Nie można bowiem ograniczać się do samego usuwania osadu z zębów. Jedynie, kiedy zadbamy także o język, możemy mówić, że osiągnęliśmy sukces.

Język nie ma gładkiej powierzchni. Przez to często na jego powierzchni zostają resztki jedzenia, a także drobnoustroje, co prowadzi do nieprzyjemnego oddechu.

  1. Przepłucz jama ustną

Gdy zakończymy szczotkowanie, należy przepłukać jamę ustną. Wystarczy niewielka ilość wody, by pozbyć się pasty, fluoru i bakterii.

  1. Umyj szczoteczkę

Na koniec przepłukujemy szczoteczkę pod bieżącą wodą. Dzięki temu ograniczamy występowanie i mnożenie się bakterii na szczoteczce. W razie potrzeby warto także przemyć rękojeść. Końcówkę można też wytrzeć do sucha.

  1. Czyść przestrzeń międzyzębową i używaj płynu do płukania ust

Na koniec warto też zadbać o przestrzeń międzyzębową. Najlepiej do tego nadają się szczoteczki międzyzębowe, które posiadają włosie nadające się do czyszczenia wąskich szczelin.

Płyn do płukania ust zwieńczy cały proces czyszczenia zębów. Dzięki temu możemy pozbyć się resztek pokarmu i bakterii, co pozwoli na uczucie świeżości w jamie ustnej.  Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane