Jak podłączyć wentylator łazienkowy do oświetlenia

Aby podłączyć wentylator łazienkowy do oświetlenia, musisz najpierw dowiedzieć się, skąd będą pochodzić przewody. Sam wentylator będzie miał czarny przewód. Ten przewód będzie podłączony do dolnego terminalu przełącznika. Drugi koniec będzie miał przewód uziemienia, który połączy się z zieloną śrubą uziemienia przełącznika. Gdy już mamy te dwa przewody, możemy teraz podłączyć wentylator do oświetlenia. Aby to zrobić, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Czarne i białe przewody wentylatora są podłączone do oprawy oświetleniowej. Przed podłączeniem wentylatora należy odłączyć zasilanie oprawy oświetleniowej. Czarne i białe przewody będą związane w wiązkę. Podłączyć czarny i biały przewód za pomocą szczypiec. Podłączyć czarny i biały przewód wentylatora. Następnie użyć narzędzia wielofunkcyjnego, aby wyciąć pozostały przewód elektryczny. Pamiętaj, aby chronić wszelkie ściany i ważne struktury nearby.

Kabel przełącznika powinien trzymać się przez skrzynkę światła i przez skrzynkę, gdzie światło i wentylator są. Możesz użyć ściągaczek do drutu, aby usunąć izolację z czarnych i białych przewodów. Użyj tej samej metody dla białych i ziemnych przewodów. Zakręcić przewody uziemienia czarną taśmą, jak również. Upewnij się, że pokrywa skrzynki świetlnej obejmuje przewody uziemiające. Gdy te są połączone, zainstaluj wentylator i światło.

Odkąd zainstalowałeś nowy wentylator łazienkowy, musisz go okablować do oddzielnych przełączników. Być może będziesz musiał kupić oddzielny przełącznik ścienny, aby okablować wentylator. Ten przewód elektryczny zawiera dwa gorące przewody i jeden neutralny. Aby uniknąć zamieszania, możesz chcieć skontaktować się z elektrykiem przed okablowaniem wentylatora łazienkowego. Zapewni to, że wszystko będzie działać poprawnie. Istnieją również niektóre rodzaje przełączników z czujnikami wilgotności wbudowanymi w nie, co jest idealne do kontrolowania wentylatora w łazience.

Okablowanie wentylatora wyciągowego i jednostki oświetleniowej musi być podłączone do istniejącego okablowania oprawy sufitowej. Będziesz potrzebował 12-2 drutu elektrycznego, aby połączyć te dwa przewody. Użyj szczypce igły-nose, aby połączyć dwa końce. Po tym, musisz podłączyć przewód uziemiający do zacisku uziemienia oprawy oświetleniowej. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, jesteś gotowy do zainstalowania nowego wentylatora wyciągowego i oprawy oświetleniowej.

Przed podjęciem jakiejkolwiek pracy elektrycznej, upewnij się, że wyłączyłeś przełącznik światła w łazience. To pomoże Ci uniknąć jakiegokolwiek wypadku elektrycznego. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów, można również zdecydować się na wymianę żarówek z energooszczędnymi żarówkami. Zapobiegnie to przegrzaniu włącznika światła i pomoże zmniejszyć jego obciążenie. Jeśli te kroki nie rozwiążą problemu, najlepiej skontaktować się z elektrykiem.

Po ustaleniu, że masz niezawodnego elektryka, możesz rozpocząć okablowanie wentylatora łazienkowego. Jest to prosty proces, który można wykonać samodzielnie lub z pomocą elektryka. Sam wentylator może być podłączony do dwóch przełączników dla większej wygody. Ponadto, można zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej, używając tylko jednego przełącznika do oświetlenia i wentylatora. Możesz również wybrać dwa przełączniki światła, jeśli masz wysokiej jakości łazienkę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane