Jak wymienić obudowę w wentylatorze

Jeśli musisz wymienić obudowę w wentylatorze, ważne jest, aby najpierw odłączyć urządzenie. Następnie należy zdjąć metalową obudowę z wentylatora. Czasami obudowa wentylatora jest przymocowana do wspornika, który jest przykręcony do belek sufitowych. Jeśli nie jesteś w stanie zdjąć metalowej obudowy, możesz spróbować ją odkręcić, pociągając za nią luźno. Należy również odłączyć połączenie elektryczne od wentylatora, jeśli wentylator jest bezpośrednio podłączony do sufitu.

Aby wymienić obudowę w wentylatorze sufitowym, trzeba będzie usunąć światło i wentylator. Następnie należy zrobić zdjęcie połączeń elektrycznych i przenieść pomiary na sufitową płytę gipsową. Możesz użyć piły do suchej zabudowy, aby powiększyć otwór, jeśli to konieczne. Następnie należy przymocować rurę przewodową do wylotu obudowy. Na koniec użyj opaski kablowej lub regulowanego zacisku metalowego, aby zabezpieczyć rurę przewodową. Może być konieczne użycie złączki redukcyjnej, jeśli wentylator nie jest tej samej średnicy co sufit.

Po pierwsze, zdjąć zewnętrzną obudowę wentylatora. Może mieć kilka śrub lub klipsów, które mocują ją do obudowy silnika. Następnie należy użyć śrubokręta, aby odkręcić trzy śruby trzymające wewnętrzną obudowę wentylatora. Następnie zamontować nową obudowę na wale silnika. Po zainstalowaniu obudowy wewnętrznej, umieścić zewnętrzną obudowę wentylatora na wale silnika. Po tym należy dokręcić zewnętrzną obudowę wentylatora za pomocą śrub, które przyszły z wewnętrznym.

Obudowa do wentylatora łazienkowego jest łatwa do wymiany. Aby rozpocząć, trzeba będzie usunąć wspornik montażowy i suchej zabudowy. Jeśli nie masz dostępu do strychu, możesz wyciąć obudowę luźno, używając piły tłokowej. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał wyciągnąć kanał z obudowy, a następnie przekręcić go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Może być również konieczne usunięcie małej osłony przewodów.

Ostatnio, musisz wiedzieć, jaki typ wentylatora masz. Istnieją wentylatory z twardym przewodem i te ze standardowymi wtyczkami elektrycznymi. Przed wymianą wentylatora, upewnij się, że sprawdzisz typ wentylatora, a także pomiar CFM lub sones (stopy sześcienne powietrza na minutę) wentylatora. Jeśli masz starszy wentylator, może być konieczne wywiercenie większego otworu w ścianie. Jeśli nie jesteś pewien, możesz prześledzić nową obudowę, aby uzyskać lepszy pomysł na potrzebny rozmiar.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane