Dlaczego warto kupić inteligentne żelazko?

Black+Decker digital advantage professional i Maytag digital advantage professional irons były najszybsze i posiadały dźwiękowy „beep”, aby dać znać, kiedy należy zmienić temperaturę. Te dwie marki posiadają również cyfrowe pokrętło, które wskazuje właściwe ustawienie przy przechodzeniu z jednej temperatury do drugiej. Oliso – Pro TG1600 Smart Iron był inną marką, która miała tę funkcję.

Korzyści z zakupu inteligentnego żelaza są liczne. Pierwszą z nich jest łatwość wymiany. Proces wymiany jest prosty i bezbolesny, a żelazko pozostaje na swoim miejscu przez długi czas. Można je również wyczyścić, naciskając po prostu przycisk. Rowenta steamforce posiada roczną gwarancję w Stanach Zjednoczonych, która jest nieco mniej hojna niż gwarancje Black+Decker i Maytag, ale to wciąż zaleta.

Drugim jest mechanizm samoczyszczący. Dzięki tej funkcji żelazko może pozostać na desce do prasowania pomiędzy użyciami, nie pozostawiając żadnych zmarszczek. Możliwe jest również korzystanie z inteligentnego żelazka, gdy stoi ono na stole. Ta funkcja pozwala umieścić je w dogodnym miejscu i utrzymać powierzchnię w czystości. Wyskakujące nóżki pomagają również zapobiegać poparzeniom spowodowanym parą i płytą.

Kolejną ważną zaletą jest czynnik bezpieczeństwa. W żelazku Oliso Smart Iron pod uchwytem znajduje się czujnik dotykowy, który automatycznie chowa jego nóżki podczas użytkowania. Stopy te utrzymują płytę żelazka poza powierzchnią prasowania i eliminują ryzyko jej przewrócenia. Stopy robota pomagają również zmniejszyć ryzyko upadku z lady podczas prasowania odzieży. To tylko kilka z powodów, dla których warto kupić inteligentne żelazko.

Ostatnią ważną zaletą jest bezpieczeństwo. Często zdarza się, że przypadkowo wyłączysz żelazko naciskając niewłaściwy przycisk. Oliso Smart Iron posiada funkcję automatycznego wyłączenia po 30 minutach. Funkcja ta nie eliminuje jednak ryzyka poparzeń, ponieważ do 30 minut żelazko nadal ma dużo ciepła. Aby ją ponownie aktywować, należy dotknąć uchwytu. To spowoduje ponowną aktywację żelazka.

Inną zaletą jest bezpieczeństwo wody. Wiele żelazek przyjmuje dziś wodę z kranu zamiast wody destylowanej. Zamiast osobnego pojemnika na wodę, zbiornik wody powinien być łatwy do otwarcia i zamknięcia. Ponadto poziom wody powinien być widoczny, abyś mógł go łatwo uzupełnić. Im wyższa moc, tym szybciej żelazko będzie się nagrzewać. Niektóre modele mogą stać się gotowe do prasowania ubrań w mniej niż minutę. Funkcja automatycznego wyłączania jest pomocna, ponieważ zapobiega przypadkowemu użyciu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane