Jak zrobić suszarkę do grzybów

Aby zrobić suszarkę do grzybów, będziesz musiał cienko pokroić swoje grzyby. Plastry o grubości około 0,2 cala sprawią, że grzyby wyschną szybko i równomiernie. Potrzebny będzie również ręcznik papierowy lub siatkowa wkładka do tacki dehydratora. Upewnij się, że pokroiłeś grzyby do odpowiedniej wielkości, aby para wodna mogła przez nie przepływać. Umieść swoje grzyby na tacy dehydratora. Umieść tacę na słońcu na kilka godzin lub na noc.

Po wysuszeniu przechowuj grzyby w szczelnym pojemniku. Będą one przechowywane przez rok lub dłużej, a idealnie kruche przy dotknięciu. Aby sprawdzić kruchość, odłam kilka kawałków suszonego grzyba i zginaj go. Jeśli plasterek się zgina, może potrzebować nieco dłuższego czasu na wyschnięcie. Po około tygodniu wyjmij grzyby z dehydratora i przechowuj je w szczelnie zamkniętym, hermetycznym pojemniku. Najlepszy jest pojemnik zamykany próżniowo. W miejscach o dużej wilgotności możesz również użyć nawilżającego pakietu desiccant.

Po oczyszczeniu i opłukaniu, umieść grzyby na tacy dehydratora lub na blasze do pieczenia wyłożonej papierem pergaminowym. Zostaw trochę miejsca między grzybami, aby mogły oddychać. Przed włożeniem do piekarnika wytrzyj grzyby papierowym ręcznikiem. Usunie to nadmiar wilgoci i zapobiegnie parowaniu w piekarniku. Jeśli nie masz dehydratora, możesz również spróbować suszenia grzybów w piekarniku. Pamiętaj tylko, aby ściśle monitorować temperaturę i przewracać je po godzinie lub dwóch.

Jeśli chcesz zrobić suszarkę do grzybów, jest kilka kroków, które musisz wykonać, aby uzyskać najlepsze wyniki. Po pierwsze, potrzebujesz dobrego miejsca do suszenia grzybów. Przestrzeń powinna być czysta i wolna od wilgoci i owadów, a także powinna mieć dobrą cyrkulację powietrza. Unikaj używania zamkniętego pomieszczenia, ponieważ stworzy to stagnację. Następnie umieść pojemnik do suszenia grzybów w pobliżu kaloryfera lub źródła ciepła. Po kilku godzinach Twoje grzyby będą bardziej sztywne i trzaskające przy zginaniu.

Po wysuszeniu grzybów możesz je przechowywać w próżniowo zamkniętej torbie z pakietem desykantów. Po wysuszeniu przechowuj je w ciemnym, chłodnym miejscu. Możesz również przechowywać je w słoiku masona lub pojemniku tupperware. Kiedy Twoje grzyby są suche, mogą przetrwać kilka miesięcy. Ta metoda pomoże Ci zachować smak Twoich grzybów. Kiedy już wiesz, jak zrobić suszarkę do grzybów, będziesz gotowy, aby cieszyć się smacznymi wynikami.

Dokładnie oczyść swoje grzyby przed suszeniem. Chociaż ten krok jest opcjonalny, wskazane jest, aby oczyścić je przed suszeniem. Trzony i inne części grzyba są jadalne, a przycięte trzony można wykorzystać w potrawach. Aby zrobić suszarkę do grzybów, będziesz potrzebował od dwóch do czterech arkuszy ręcznika papierowego. Jeśli używasz więcej niż jednego arkusza ręcznika papierowego, użyj większego. Użycie ręcznika papierowego pozwoli Ci szybciej i dokładniej wysuszyć grzyby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane