Kiedy powinieneś kupić klimatyzację – jak się dowiedzieć

Kiedy powinieneś kupić klimatyzację? Średni koszt jednostki klimatyzacyjnej może wynosić od kilkuset dolarów do kilku tysięcy. Zakup nowej jednostki pod koniec lata jest zazwyczaj droższy niż zakup w późniejszym okresie roku. Przy zakupie nowej jednostki klimatyzacyjnej należy również wziąć pod uwagę koszt naprawy lub wymiany. Naprawa małego elementu może kosztować kilkaset dolarów, ale wymiana dużej części może kosztować kilka tysięcy dolarów. Niektórzy sprzedawcy internetowi oferują podobne zniżki na nowe klimatyzatory.

Rozmiar jest kolejnym ważnym czynnikiem. Zakup klimatyzatora, który jest zbyt mały, nie zapewni chłodzenia, będzie marnować energię i zwiększy rachunki za media. Dodatkowo, zbyt duża jednostka będzie wymagała stałej pracy i czerpania większej mocy. Kiedy rozważasz zakup jednostki klimatyzacyjnej, pamiętaj o uwzględnieniu kosztów instalacji i bieżącej eksploatacji. Im większa jednostka, tym wyższe koszty operacyjne. Upewnij się, że sprawdzisz te czynniki i rozejrzyj się.

Wybór jednostki klimatyzacyjnej to duża decyzja, ale jest kilka ważnych czynników do rozważenia przed zakupem. Po pierwsze, zdecyduj, jaki rodzaj wydajności chłodzenia potrzebujesz. Duża jednostka będzie kosztować więcej niż mała, a nie chcesz skończyć z maszyną, która nie chłodzi tak dobrze, jak chcesz. Chcesz również zdecydować, czy chcesz kupić jednostkę okna lub system split.

Po drugie, określić klimat w Twojej okolicy. Na przykład, Kanada ma gorący sezon letni, ale trwa tylko kilka tygodni. Dla tych gorących tygodni, prawdopodobnie będziesz chciał rozważyć klimatyzator okienny, bezkanałowy system mini split, lub pakowany system klimatyzacji. Klimatyzatory pakietowe mogą chłodzić cały dom, a także mogą być podłączone do pieca. Na koniec rozważ, czy potrzebujesz klimatyzatorów o dwóch lub zmiennej prędkości.

Po 2020 roku Stany Zjednoczone przestaną produkować freon R-22. Ten gaz ma szkodliwy wpływ na środowisko, więc warto uaktualnić swój system klimatyzacji już teraz. Jeśli nie jesteś pewien, porozmawiaj z technikiem klimatyzacji, aby dowiedzieć się dokładnie, ile chłodzenia potrzebujesz. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Jeśli już kupujesz nową jednostkę klimatyzacyjną, nie zapomnij spojrzeć na jej wydajność i efektywność.

Wydajność energetyczna jest ważnym czynnikiem przy zakupie jednostki klimatyzacyjnej, starsze jednostki zawsze będą mniej wydajne niż nowsze. Biuro Efektywności Energetycznej daje każdemu klimatyzatorowi ocenę SEER, która odzwierciedla, jak bardzo jest on wydajny. W przypadku starszych jednostek klimatyzacyjnych ocena SEER jest niższa niż 10, natomiast te wykonane w latach 90. były zobowiązane do posiadania SEER o wartości 13. W 2006 roku wzrosła ona do 13, a w 2015 roku do 14 i więcej. Nowoczesny, wydajny system będzie miał wartość powyżej 20. Należy również szukać produktów energooszczędnych, które są objęte gwarancją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane