Jaki jest najlepszy ruszt dla płyty gazowej?

Płyta gazowa ma wiele różnych rodzajów rusztów. Na szczęście jest wiele różnych typów i cen do wyboru. Poniżej przedstawiono tylko kilka najpopularniejszych wyborów. Po wybraniu rodzaju rusztu, istnieje wiele sposobów na jego konserwację i czyszczenie. Oto kilka prostych wskazówek, których warto przestrzegać. Czytaj dalej, aby poznać najlepszy sposób dbania o ruszt płyty gazowej.

Upewnij się, że ruszt jest chłodny w dotyku. Umieść go w pustym zlewie lub dużym plastikowym pojemniku. Napełnij zlew wrzącą lub bardzo gorącą wodą, a następnie umieść w niej ruszt. Przykryć ruszt i moczyć go przez co najmniej dziesięć do piętnastu minut. Spłucz za pomocą czystej szmatki. Nie zapomnij o założeniu rękawic i zastosowaniu odpowiedniej wentylacji. Jeśli chcesz użyć amoniaku, upewnij się, że nosisz okulary ochronne i używasz wentylatora, aby zapewnić, że nie wdychasz oparów.

Kratki nie są tak łatwe do czyszczenia jak większość powierzchni. Podczas gdy to może być kuszące, aby użyć trochę soku grejpfrutowego lub ściereczki z mikrofibry, aby usunąć tłuszcz, ruszty palnika kuchennego są znacznie inne. Tłuszcz ma tendencję do przylegania do metalowej powierzchni, co utrudnia jego usunięcie. Istnieje kilka sprawdzonych i prawdziwych metod, które działają za każdym razem. Podstawowym założeniem odtłuszczaczy kuchennych jest to, że działają one natychmiast, ale tak po prostu nie jest. Użycie odtłuszczacza na ruszcie palnika kuchenki gazowej będzie wymagało namoczenia go na chwilę, zanim będzie mógł wykonać swoją pracę.

Aby usunąć tłuszcz z rusztów, najpierw użyj niemetalowej szczotki z włosiem lub gąbki. Po wyszczotkowaniu, opłucz je dokładnie ciepłą wodą i poklep do sucha. Następnie nałóż na ruszty cienką warstwę lekkiego oleju roślinnego. Po tym czasie gotuj ruszty w temperaturze 350degF przez półtorej godziny. Powtórz proces przez drugą godzinę.

Aby wyczyścić swoje ruszty, możesz użyć roztworu czyszczącego. Na przykład, niektóre ruszty są samoczyszczące, co jest przydatne, jeśli twój zakres ma samoczyszczący się piekarnik. Sprawdź instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się więcej. Możesz też kupić zestaw do czyszczenia rusztów, który zawiera jedną czwartą filiżanki amoniaku. Użycie środka czyszczącego usunie wszelkie zapieczone osady i sprawi, że będą one lśniące i atrakcyjne po raz kolejny.

Jeśli obawiasz się oparów amoniaku, możesz spróbować wyczyścić ruszty amoniakiem. Upewnij się, że robisz to w dobrze wentylowanym miejscu i użyj worka na śmieci lub plastikowej torby. Opary amoniaku mogą być niebezpieczne, jeśli zmieszane z wybielaczem, więc upewnij się, że nosisz rękawice i respirator. Następnie opłucz ruszt ciepłą wodą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane