Jak zbudowany jest oczyszczacz basenowy

Być może zastanawiasz się, jak zbudowany jest system czyszczenia basenu. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć więcej o oczyszczaczach basenowych i ich działaniu. Urządzenia te są całkowicie niezależne od głównej pompy i systemu filtrów w Twoim basenie. Działają na oddzielnym zasilaniu elektrycznym i są zwykle umieszczone w odległości 10 stóp lub więcej od basenu. Oczyszczacze basenów mają dwa silniki: jeden, który pobiera wodę przez samodzielny worek filtracyjny i drugi, który napędza urządzenie z powrotem do basenu. Silnik napędowy jest przymocowany do metalowego wału lub gumowych lub syntetycznych ścieżek, które prowadzą urządzenie po powierzchni basenu.

System pop up jest jednym z typów oczyszczaczy basenowych. Wykorzystuje on wodę pod ciśnieniem, aby popchnąć gruz do odpływu. Woda przenosi zanieczyszczenia do głównego odpływu, gdzie można je łatwo usunąć. System pop up head jest przeznaczony do pracy w grupach od dwóch do dziesięciu pop ups, każdy przypisany do czyszczenia sekcji basenu. System ten posiada również skimmer odwadniający, który odprowadza zanieczyszczenia do małego odpływu.

Robotyczny środek czyszczący jest najbardziej energooszczędnym typem środka czyszczącego basenu. Zawierają one pompę i silnik i są samodzielne. Wiele z tych oczyszczaczy ma wiele stref czyszczenia, w tym dno i boki. Niektóre modele mają wbudowane czujniki, które umożliwiają im wykrywanie przeszkód, takich jak narożniki lub linia wodna. Niektóre mają nawet piloty do sterowania robotem. Te oczyszczacze są przeznaczone do czyszczenia wielu różnych powierzchni.

Ręczny odkurzacz to kolejny typ oczyszczacza basenowego. Przyczepiają się one do metalowych lub plastikowych słupów. Metalowe słupy są bardziej trwałe niż plastikowe, ale te ostatnie mogą korodować lub pękać. Plastikowe słupy powinny być zastąpione metalowymi, jeśli staną się dziurawe z chlorkiem soli. Ręczne odkurzacze muszą być przechowywane poza basenem pomiędzy kolejnymi użyciami. Ręczny odkurzacz może nie być idealny dla każdego basenu, a najlepiej jest znać specyfikacje tego, który masz.

Odkurzacz po stronie ssącej, z drugiej strony, polegają na mocy pompy basenowej do tworzenia ssania. Dzięki temu nie obciąża on dodatkowo systemu filtracji basenu. Może być jednak lepiej przystosowany do mniejszych zanieczyszczeń. Te oczyszczacze są łatwiejsze do naprawy. Nie wymagają pompy wspomagającej, co obniża koszty energii elektrycznej. Można je zainstalować w ciągu kilku minut.

Używanie odkurzacza na powierzchni filtra może być dobrym pomysłem, jeśli odkurzasz tylko lekkie zanieczyszczenia. Odkurzacz, który usuwa większe zanieczyszczenia, może wymagać ręcznego wyszczotkowania obszaru przed jego użyciem. Inną opcją jest użycie systemu filtracyjnego backwash, który polega na odwróceniu przepływu wody przez filtr. Używając odkurzacza basenowego, będziesz w stanie utrzymać wodę w czystości, co jest świetną opcją dla basenu, który często jest pełen zanieczyszczeń.

Robotyczne urządzenia czyszczące mają najbardziej zaawansowane technologicznie projekty, ale mogą być podatne na awarie i wymagać kosztownych napraw. Ale wielu użytkowników może samodzielnie naprawić robotyczny środek czyszczący, mimo że są one droższe niż inne modele. Urządzenia ssąco-ciśnieniowe są prostszymi konstrukcjami, co oznacza, że są bardziej przystępne cenowo. Odkurzacze ssące są również łatwiejsze w utrzymaniu. Korzystanie z odkurzacza robotycznego pozwala zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ale nie będzie on w stanie samodzielnie oczyścić basenu. Będziesz musiał użyć innego rodzaju urządzenia do utrzymania wody w basenie i odkurzenia podłogi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane