Czy zakup mieszkania od dewelopera jest bezpieczny?

Czy zakup mieszkania od dewelopera jest bezpieczny

Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera, co ma oczywiście wiele zalet, ale trzeba być także świadomym pewnych zagrożeń. Nie zawsze trafi się na osobę uczciwą, niektórzy deweloperzy są nastawieni przede wszystkim na własny zysk, stosują rozmaite sztuczki, z czego nieświadomi klienci nie zdają sobie sprawy. Warto wobec tego dokładnie sprawdzić sprzedawcę i wykonać profesjonalny odbiór techniczny mieszkania w Olsztynie od dewelopera z inżynierem. Nie będzie trzeba ponosić kosztów napraw, które powinny zostać wyeliminowane przez drugą stronę umowy.

Bezpieczeństwo kupującego przy zakupie mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera jest zwykle bezpieczniejszym rozwiązaniem niż nabywanie nieruchomości od osoby prywatnej. Klienta chronią przepisy prawa. Kupującego zabezpiecza ustawa deweloperska i umowa sporządzona przez notariusza. Deweloper nie otrzymuje bezpośrednio pieniędzy od klienta. Środki wypłacone przez nabywcę w pierwszej kolejności trafiają na rachunek powierniczy. Oznacza to, że deweloper otrzyma należną kwotę dopiero po zakończeniu każdego etapu budowy. Jest to skuteczny sposób na uchronienie się przed nieuczciwą firmą, która nagle postanowi ogłosić bankructwo przed ukończeniem inwestycji.

Bardzo ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić dewelopera, czy działa on legalnie na rynku i od kiedy. Można z łatwością zweryfikować go w ogólnodostępnych rejestrach typu BIG i KRD. Istotne jest także, aby podpisać umowę deweloperską sporządzoną w formie aktu notarialnego. Prawnik sprawdzi dokumentację firmy, bank także weryfikuje jej kondycję, dotychczasowe inwestycje. Ustawa deweloperska chroni przed utratą środków w wyniku nieuczciwości lub problemów z deweloperem. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z jego usług warto również sprawdzić opinie innych nabywców na jego temat.

Z fachowcem zostaną zlokalizowane wszystkie usterki

Wykonaj odbiór mieszkania w Olsztynie podczas kupna mieszkania z fachowcem, aby nie przeoczyć żadnych usterek. Pozwoli to na uchronienie się przed dodatkowymi kosztami. Wyeliminowanie wad we własnym zakresie może wiązać się z koniecznością wydania nawet kilku tysięcy złotych. Najlepszym rozwiązaniem będzie odbiór mieszkania od dewelopera z doświadczonym inżynierem, którego czujny wzrok wyłapie nawet ukryte wady. W pojedynkę wielu niedoróbek można nie zauważyć, ale osoba znająca normy budowlane i mająca doświadczenie nie przejdzie obojętnie obok fuszerki deweloperskiej. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy i zredukowanie stresu związanego z odbieraniem nieruchomości.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane