Jak często należy usuwać grzyby z klimatyzacji?

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z agdex.pl

Pleśń, czyli grzyb klimatyzacyjny, może rozwijać się na wewnętrznych powierzchniach Twojego domu. Może powodować poważne problemy zdrowotne, zwłaszcza jeśli masz istniejące wcześniej schorzenia układu oddechowego. Możesz łatwo zauważyć problem z pleśnią w swoim domu, wyczuwając jej zapach, zwłaszcza gdy powietrze jest włączone. Można również wykryć obecność czarnych plam wokół kanałów powietrznych i misek ociekowych. Jeśli masz alergie, możesz zauważyć podrażnienie, gdy system chłodzenia jest włączony.

W większości przypadków, czarna pleśń nie może być usunięta metodą DIY. Potrzebujesz odpowiednich narzędzi i zatwierdzonych środków zabijających, aby bezpiecznie usunąć czarną pleśń. Najważniejszym krokiem jest dowiedzieć się, co spowodowało pleśń, jak pleśń będzie nadal rosnąć, nawet po jego usunięciu. To może zająć trochę czasu, więc najlepiej zostawić to profesjonaliście. Najlepszym sposobem, aby zapobiec czarnej pleśni z rozprzestrzeniania się w przyszłości jest mieć profesjonalny technik AC sprawdzić swój system dla czarnej pleśni.

Jeśli pleśń wzrosła w kanałach powietrznych, można wykonać zadanie samodzielnie poprzez zakup materiałów czyszczących. Koszt tych dostaw będzie tylko 50 dolarów. Jeśli masz duży klimatyzator, może nawet być w stanie zrobić to sam z pomocą niektórych materiałów czyszczących. Możesz usunąć większość pleśni siebie, ale ciężkie przypadki będą wymagać profesjonalisty. Profesjonalista może również pomóc wybrać odpowiednie materiały do pracy.

Może trzeba uzyskać profesjonalną pomoc, aby usunąć pleśń z klimatyzatora. Jest to trudne zadanie, a środki, które trzeba będzie zależeć od rodzaju klimatyzatora. Jednostki klimatyzacji okiennej, samochodowe jednostki klimatyzacji i centralne klimatyzatory wymagają różnych zasobów. Upewnij się, że pracujesz w dobrze wentylowanym miejscu. Noś nieporowate rękawice, aby chronić siebie i uniknąć kontaktu z zarodnikami pleśni. Jeśli uda Ci się usunąć pleśń, będziesz musiał oczyścić wszystkie części swojej klimatyzacji.

Oprócz systemu klimatyzacji, pleśń może rosnąć na cewkach okiennych AC. Brudny filtr służy jako pokarm dla pleśni i przyspiesza jej wzrost. Wiele jednostek klimatyzacji okiennej jest wyposażonych w lampkę „sprawdź filtr”, która daje znać, kiedy nadszedł czas na wymianę filtra. Dbanie o filtr pomoże Ci zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni i grzybów. Jest to również łatwa praca DIY, a narzędzia, których potrzebujesz są prawdopodobnie wokół domu.

W celu skutecznego czyszczenia klimatyzatorów, należy postępować zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej Agencji Ochrony Środowiska. Możesz kupić konkretne rozwiązanie czyszczące, aby zabić zarodniki pleśni. Piankowy środek dezynfekujący w sprayu może przeniknąć do Twojego klimatyzatora i upolować zarodniki pleśni. Aby użyć tego środka dezynfekującego, postępuj zgodnie z instrukcjami i pozwól produktowi usiąść na pięć minut. Gdy spray wyschnie, należy wyszorować dotknięte obszary szczotką i ciepłą wodą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane