Jak długo wytrzymuje bateria w chłodziarce?

Jak długo wytrzymuje bateria w chłodziarce? To pytanie dręczy dziś wiele osób, a odpowiedź na nie interesuje nas wszystkich. Chłodziarka posiada baterię, którą można doładować. Standardowa bateria lodówki każdego miesiąca traci od 20% do 30% swojej pojemności. Bateria chłodziarki powinna być ładowana przynajmniej raz w roku. O ile chłodziarka nie ma wbudowanego akumulatora, nowy należy kupować co trzy do pięciu lat.

Większość lodówek ma funkcję ochrony akumulatora. Urządzenia te obserwują napięcie akumulatora dostarczane do lodówki. Napięcie naturalnie zubaża się w miarę starzenia się baterii, a większość lodówek daje sygnał alarmowy przed upuszczeniem połączenia z baterią. Funkcje ochrony akumulatora różnią się w różnych modelach, ale większość ma ustawienia wysokie, średnie i niskie. Wysoka ochrona jest dobra dla małych samochodów, podczas gdy średnia ochrona jest odpowiednia dla większości innych typów samochodów.

W przeciwieństwie do innych urządzeń, lodówki nie są zbudowane dla ciągłej dostawy energii elektrycznej, więc działają na prąd zmienny (AC). Ponieważ lodówki mają kompresor, który wymaga dużo energii, uruchomienie lodówki bezpośrednio z akumulatora samochodowego spowodowałoby jego rozładowanie. Producenci byli zmuszeni dostosować się do braku energii dostępnej dzięki niskiemu napięciu prądu stałego. Na szczęście, przemysł przyszedł długą drogę od tego czasu!

Zależnie od modelu lodówki cooler, bateria może trwać w dowolnym miejscu od czterech do ośmiu godzin. Wymiana baterii lodówki jest łatwa. Najpierw należy zdjąć górną pokrywę kompresora, odkręcając śruby z głowicą Philips. Po usunięciu pokrywy końcowej, można odwrócić pokrywę końcową i usunąć nasadkę. Następnie należy zdjąć okrągłą nakładkę znajdującą się z tyłu wyświetlacza temperatury. Za pomocą płaskiego śrubokręta odkręć zaślepkę i wymień baterię.

Innym sposobem na zwiększenie żywotności baterii jest utrzymywanie lodówki w ruchu przez cały czas. Możesz naładować baterię uruchamiając silnik dwa razy dziennie po 30 minut. Z pełnej baterii powinieneś być w stanie uzyskać półtorej godziny użytkowania. Podobnie jest w przypadku chłodziarek solarnych. Akumulator, który ma możliwość naładowania do 70% swojej pojemności, będzie działał przez pięć do sześciu godzin. Bateria w chłodziarce solarnej wytrzyma do 10 godzin, jeśli będzie pracować ciągle. Będzie to trwało dłużej niż w przypadku zwykłej lodówki i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Lodówka 12V zużywa około 1,3 ampera energii elektrycznej na godzinę, czyli trzy do pięciu razy więcej energii niż lodówka przenośna. Oznacza to, że akumulator o pojemności 100 Ah uruchomi lodówkę RV o pojemności 10 stóp sześciennych przez dwa do trzech dni. Jeśli chcesz używać lodówki przez kilka dni z rzędu, akumulator ołowiowo-kwasowy o pojemności 100 Ah powinien być wystarczający.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane