Jak długo może pracować przenośna lodówka?

Jeśli wybierasz się na przygodę, podczas której możesz być poza siecią, możesz zastanawiać się, jak długo przenośna lodówka będzie działać. Odpowiedź zależy od tego, jak dużo energii zużywa przenośna lodówka. Należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników, takich jak ilość energii, jakiej potrzebuje lodówka, aby utrzymać chłód. Pojemność akumulatora i rodzaj chemii wpływają na to, jak długo będzie on działał. Akumulatory kwasowo-ołowiowe mają ograniczoną maksymalną pojemność, natomiast akumulatory litowe mają nieograniczoną pojemność.

Po pierwsze, wybierz markę z krajową siecią dystrybucji. Szukaj marki z doskonałą obsługą posprzedażową i wsparciem. Nawet jeśli wybierasz się z tańszym modelem, może się okazać, że nie będzie on działał wystarczająco długo. Rozważ zakup markowej lodówki przenośnej, która posiada krajową sieć dystrybucji. Alternatywnie, możesz poszukać małej marki z dobrą obsługą posprzedażową. Upewnij się, że sprawdzisz trwałość modelu poprzez inspekcję próbki w sklepie lub od innego kampera.

Innym czynnikiem do rozważenia jest ilość miejsca w lodówce. Lodówka stacjonarna nie zmieści wszystkiego, a będzie pracować ciężej, jeśli lodówka ma pustą przestrzeń. Esky lub chłodnica może podwoić się jako esky, jeśli masz miejsce. Dla większych rodzin lepsza jest lodówka dwustrefowa, ponieważ jest bardziej energooszczędna. Baterie i energia słoneczna mogą być drogie, ale mogą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Jeśli zamierzasz używać przenośnej lodówki przez dłuższy czas, to lepszym wyborem jest lodówka termoelektryczna. Ten typ chłodziarki jest izolowany i może utrzymywać jedzenie w chłodzie przez wiele godzin, nawet po odłączeniu od zasilania. Nie zamoczą się jednak, ale to nie znaczy, że nie można jej zabrać ze sobą. Jeśli żywotność baterii jest ograniczona, chłodziarka termoelektryczna nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli biwakujesz przez krótszy czas, wtedy mniejsza pojemność i łatwość manewrowania jest ważniejsza niż cechy.

Lodówka termoelektryczna działa poprzez wykorzystanie temperatury powietrza zewnętrznego do określenia jej temperatury wewnętrznej. Ten typ lodówki może być używany podczas podróży drogowych i krótkich wyjazdów na kemping. Są najbardziej efektywne na gazie, ale mogą też działać na prąd zmienny lub stały. Tego typu lodówki mają jedną dużą wadę – nie potrafią utrzymać swojej wewnętrznej temperatury. Jeśli temperatura zewnętrzna jest zimna, temperatura wewnętrzna będzie o sześć stopni niższa niż ustawiona temperatura.

Lodówka przenośna 12 V jest jedną z najbardziej energooszczędnych lodówek przenośnych na rynku. Te lodówki są zwykle sprzedawane za około 350 dolarów, co jest droższe niż porównywalne lodówki 12V DC. Te lodówki mogą również podwoić jako chłodnica, gdy prąd nie jest dostępny. Ale, jeśli jesteś na budżet, należy wybrać model elektryczny. Nie rozbiją banku, ale będą dobrze działać dla Twojej przygody na świeżym powietrzu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane