Czy żelazo może spalić dom – informacje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Prawdopodobnie słyszałeś zdanie „czy żelazko może spalić dom?”. Ale jaka jest prawdziwa odpowiedź? Ten artykuł dostarczy trochę informacji. Możesz uniknąć katastrofy, poznając fakty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Czy żelazko może spalić dom – informacje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Poparzenia żelazkiem u dzieci są częstą przyczyną wizyt na pogotowiu, a duża część przypadków ma miejsce w domu. Oparzenia spowodowane przez żelazka są zazwyczaj wynikiem pociągnięcia przez dziecko za giętki element, lub strącenia go z niskiej powierzchni. Nierzetelny nadzór i prasowanie na niskich powierzchniach to częste przyczyny. Poparzeniom spowodowanym przez żelazka można w dużej mierze zapobiec, ale świadomość społeczna i profilaktyka są niezbędne.

Żelazka elektryczne są zasilane prądem elektrycznym. Stopa wykonana jest ze stali nierdzewnej lub aluminium. Jest ona pokryta tworzywem sztucznym odpornym na działanie wysokich temperatur. Regulowany termostat kontroluje temperaturę żelazka, włączając się i wyłączając, aby utrzymać stałą temperaturę. Wiktoriański antykwariusz użył tego obrazu do opisania średniowiecznej tarczy. Historycznie, dwa rodzaje żelaza były używane: stałe bryły metalu i pojemniki wypełnione płonącą substancją.

Do II wojny światowej, żelazka z płynnym paliwem były sprzedawane na obszarach wiejskich. W Kerali łupiny kokosów zastąpiły węgiel drzewny, a tradycyjną metodą ogrzewania były łupiny kokosów. Metoda ta jest nadal stosowana jako zapasowa podczas przerw w dostawie prądu. Inne rodzaje żelazek były zasilane różnymi paliwami, w tym gazem ziemnym lub gazem karbidowym. Podczas gdy to było wspólne, niektóre domy miały system rur, które przenosiły gaz ziemny i gaz karbidowy.

Wysoka temperatura żelaza może spowodować pożar. Temperatura podstawy żelaza jest istotna, ponieważ nie jest ona przeznaczona do powierzchni o wysokiej temperaturze. Najwyższa temperatura spowoduje, że żelazko przegrzeje tkaninę i być może wywoła pożar. Aby zapobiec ryzyku pożaru, należy ustawić niską temperaturę żelazka i stopniowo ją zwiększać. Oprócz bezpieczeństwa i temperatury żelazka, istotne jest odpowiednio wyposażone miejsce do prasowania.

Wiele pożarów jest spowodowanych przez lokówki. Temperatura lokówek może osiągnąć nawet 300 stopni Celsjusza. Takie żelazka nigdy nie powinny być pozostawione bez nadzoru. Ponadto, lakier do włosów i zmywacz do paznokci mogą spowodować pożar domu, jeśli pozostaną bez nadzoru. Trzymanie żelazka w szafie może spowodować pożar. Trzymaj te produkty poza zasięgiem dzieci i zapobiegaj pożarom domów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane